Hlavní navigace

HP kupuje 3Com, rozšíří tak své síťové portfolio o páteřní switche

13. 11. 2009

Sdílet

Hewlett-Packard se dohodl s majiteli firmy 3Com na jejím převzetím, a to za cenu přibližně 2,7 miliardy dolarů.

Podle analytiků tak pokračuje v naplňování své strategie mít pod jednou značkou systémy jak pro výpočetní operace, tak pro ukládání dat a networking. Operace již byla schválena správní radou HP a uzavřena bude, pokud ji schválí příslušné regulační úřady, zřejmě v první polovině příštího roku.

HP prostřednictvím akvizice rozšíří především své portfolio ethernetových přepínačů a směrovačů o páteřní systémy 3Comu a bude tak schopna schopno lépe konkurovat nabídce Cisca. Například podle Steva Schucharta z firmy Current Analysis by se mohl přepínač H3C 12500 od 3Comu stát novou vlajkovou lodí HP a přímo konkurovat modelu Nexus 7000 od Cisca, což dosavadní systémy HP ProCurve nedokázaly. Řada routerů 3Com MSR zase je schopna nabídnout podobné funkce jako směrovače Cisco ISR.

Součástí dohody je i převzetí pokročilých IPS (Intrusion Prevention Systems) řady TippingPoint. Nová společná nabídka bude podle HP cílena na korporátní segment, nikoliv na poskytovatele služeb.

„Díky akvizici budeme schopni svým zákazníkům nabídnout ucelené řešení síťové infrastruktury nové generace – počínaje hraničními systémy a konče páteřními přepínači v datových centrech,“ říká Dave Donatelli, viceprezident a generální ředitel divize Enterprise Servers a Networking firmy HP. „Všichni naši zákazníci nás žádali o rozšíření produktů v oblasti sítí. I když se nabídka obou firem lehce překrývá, nebude potíž je integrovat, protože obě využívají průmyslové standardy.“

3Com také provozuje rozsáhlé vývojové a výzkumné středisko a prostřednictvím své dceřiné společnosti H3C, kterou dříve vlastnil spolu s firmou Huawei, má i velice silnou pozici na rychle se rozvíjejícím čínském trhu.

„3Com je jednou z nejvíce podhodnocených síťových firem, mimo jiné i kvůli určité averzi IT manažerů poté, co před deseti lety dočasně opustila podnikový segment. Přitom nabízí vedle Cisca nejširší portfolio,“ uvedl Zeus Kerravala z firmy Yankee Group.