Hlavní navigace

HP možná nabídne bezplatnou analytickou službu

23. 11. 2012

Sdílet

 Autor: © Ben Chams - Fotolia.com
Zatímco média rozebírají účetní skandál jeho dceřiné společnosti Autonomy, Hewlett-Packard oznámil, že možná využije některou z jejích technologií k vytvoření bezplatné analytické služby.

Nová služba by měla být založena na technologii IDOL (Intelligent Data Operating Layer) používané pro zpracování a analýzu velkého množství strukturovaných i nestrukturovaných dat (tzn. obrázků, audio a video souborů) a následné vytváření vzorců a trendů. Hewlett Packard názorně předvedl, jak lze stejnou technologii použít také k analýze obsahu zpravodajských kanálů a dění v sociálních sítích a takřka v reálném čase tak získat přehled o názorech a reakcích běžných uživatelů na nejnovější události.

HP se o myšlence bezplatné analytické služby zmínil během středeční internetové konference určené pro zákazníky dceřiné společnosti Autonomy. V té je ujišťoval, že navzdory nejnovějšímu účetnímu skandálu této britské firmy stále hodlá realizovat své dřívější investiční záměry.

Jeden ze zákazníků se zeptal, jestli společnost neuvažuje o uvolnění IDOLu pro vědecké účely pro použití v oblastech, jako jsou přírodní vědy a předpovědi počasí. „Skutečně jsme přemýšleli o tom, že bychom IDOL zpřístupnili zdarma pro některé účely. Fungovalo by to podobně jako vyhledávač Google. Existovala by nějaké webová stránka s nástrojem využívajícím IDOL, kde by lidé mohli provádět nějaké základní vyhledávání, včetně základní správy nestrukturovaných dat,“ řekl George Kadifa, výkonný viceprezident HP pro oblast softwaru.

Kadifa však zároveň zdůraznil, že vše je teprve ve fázi úvah. Společnost teď musí řešit mnohem závažnější problémy. V případu Autonomy již Hewlett Packard požádal americkou Komisi pro cenné papíry a burzy a britský Úřad pro vyšetřování závažné podvodné činnost, aby vyšetřily vážné účetní nesrovnalosti, které uměle zvýšily hodnotu Autonomy před tím, než HP firmu koupil. Navíc se HP stále musí postarat o více než 50 produktů spojených s Autonomy a jejich integraci do vlastního softwaru.