Hlavní navigace

HP opět zkouší štěstí s tablety, TouchPad je znovu v prodeji

8. 11. 2011

Sdílet

Společnost HP začala znovu nabízet tablet TouchPad za výprodejovou cenu. Uvedla také nový model Slate 2 s MS Windows určený pro podnikové uživatele.

HP nově nabízí tablet TouchPad primárně pro vývojáře WebOS, kteří si jej mohou koupit se speciálním kuponem za cenu kolem 150 dolarů. Nicméně řada vývojářů již mezitím utekla od WebOS k jiné platformě, protože nejistota ohledně její budoucnosti je samozřejmě přinutila podívat se po možnostech u konkurence a například Microsoft této situace aktivně využil a lákal vývojáře na přechod na Windows Phone 7 pomocí telefonů zdarma. Více viz článek Microsoft rozdává smartphony s Windows Phone.

Kupóny na tablety HP TouchPad mají ovšem omezenou platnost, jen do 27. listopadu, ale firma začala v některých amerických řetězcích (Wal-Mart a Best Buy) dodávat svůj tablet s WebOS jako bonus za cenu 149,99 dolarů při koupi notebooku HP. Jaký bude budoucí osud TouchPadu není jasné, nová nabídka je pravděpodobně výprodej dosud vyrobených modelů a HP se tak pokusí udržet i nadále WebOS při životě. Pokud ale nebudou nabízeny nové modely přístrojů, půjde doslova o „přežívání“ a nikoliv o zdravý rozvoj.

V oblasti tabletů pak HP pokouší štěstí s novým modelem Slate 2, který pracuje s OS Windows. Ten má být vhodný pro využití v podnikové sféře a na vertikálních trzích, jako je vzdělání, zdravotnictví, státní správa a obchod, kde práce často odvádí uživatele od tradičního kancelářského stolu.

Stále 2 je vybaven plnohodnotným operačním systémem Microsoft Windows 7 a váží 0,68 kg, dále má displej o úhlopříčce 22,6 cm (8.9”) s funkcí multitouch. Lze jej ovládat dotykem prstů anebo dotykovým perem (stylusem), včetně klávesnice Swype. Tablet je vybaven procesorem Intel Atom Z670 s technologií mSATA SSM pro rychlejší nastartování a delší životnost baterie, jež je ovšem i tak maximálně jen 6 hodin. Mezi další výbavu patří čip TPM Embedded Security Chip, který chrání data, od emailů až po informace na harddisku se softwarem HP ProtectTools Embedded Security, který dává uživateli možnost nastavit čip TPM pro vyšší zabezpečení pomocí nástrojů pro ověření identity a bezpečný email a podporuje aplikace chráněné digitálním certifikátem. Podpora BIOS pro Computrace Pro má bránit krádežím dat tím, že oprávněným uživatelům umožňuje dálkově vymazat data ze souboru, adresářů či operačního systému a HP Connection Manager nabízí prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní snadnou správu bezdrátových připojení, včetně Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth a volitelného zabudovaného připojení 3G Mobile Broadband pro připojení k internetu a intranetu.

Tablet HP Slate 2 by měl být na českém trhu dostupný na přelomu listopadu a prosince 2011. Jeho lokální cena nebyla dosud stanovena.