Hlavní navigace

HP představil první přenosnou multifunkční tiskárnu

9. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © Hewlett-Packard
OfficeJet 150 Mobile All-in-One je podle Hewlett Packard prvním zařízením na světě, se kterým můžete tisknout, kopírovat i skenovat na cestách.

Společnost věří, že se nová tiskárna stane běžnou součástí uživatelského cestovního vybavení, podobně jako třeba notebooky. S celkovou hmotností 3 kilogramy je Office Jet 150 Mobile mnohem lehčí než běžné stolní inkoustové tiskárny a díky rozměrům 350 x 171 x 9 zase nezabere tolik místa.

Jedinou překážkou je tak zatím pořizovací cena, kterou Hewlett-Packard stanovil na 399 dolarů (asi 7800 korun). Ve srovnání s ostatními inkoustovými tiskárnami all-in-one od HP, které lze pořídit pod 100 dolarů (1,9 tisíce korun), jde tedy o celkem drahou záležitost. Po celém světě se OfficeJet 150 dostane do prodeje ještě v tomto měsíci.

„Tiskárna je určena zejména pro mobilní profesionály, to znamená například pro dodavatele nebo pojišťovací agenty, kteří potřebují tisknout v terénu,“ řekl Eric Killian, produktový manažer pro tiskárny v Hewlett-Packard. Zařízení se však díky jeho multifunkčnosti vyplatí použít i doma při práci na více počítačích.

Tiskárna je vybavena lithium-iontovou baterií, která uživatelům dovolí vytisknout až 500 stránek na jediné nabití. Zařízení používá standardní kazety a tiskové náklady se podle HP pohybují kolem 0,12 dolarů (2,4 korun) za barevnou stránku a 0,05 dolarů (1 koruna) za černobílou variantu. OfficeJet 150 dokáže vytisknout 5 černobílých nebo 3 barevné stránky za minutu.

Součástí OfficeJet 150 je dále 2,36palcový barevné dotykový displej určený pro ovládání tisku, kopírování či skenování. Tiskárna si rozumí s mobilními telefony se systémem Windows Phone a Blackberry, z kterých lze tisknout přes Bluetooth 2.0. Tisk ze zařízení od Applu zatím není možný a HP prý ani neví, kdy to možné bude.