Hlavní navigace

HP představil tenkého mobilního klienta mt40

14. 11. 2012

Sdílet

 Autor: © Hewlett-Packard
Společnost Hewlett Packard představila nového tenkého mobilního klienta, který v sobě kombinuje výkonnost desktopového počítače se zabezpečením, které je schopné ochránit firemní či vládní data.

HP mt40 Mobile Thin Client je vhodný pro velké firmy, které používají virtualizační řešení od firem jako Citrix, Microsoft nebo VMware, stejně jako pro všechny, kteří zvažují, že své zaměstnance přesunou na virtuální desktopy. mt40 nabídne 14palcový displej HD, 1,9GHz procesor Intel Celeron a lehkou baterii. Celé zařízení váží jen 2,17 kilogramu a nemá žádné pohyblivé části, takže je levnější, než notebooky.

HP mt40 běží na Windows Embedd 7 a je na něm nainstalován software HP Velocity zvyšující výkon v sítích, které nepracují efektivně kvůli velkému množství náročných aplikací. „S rozvojem telekomunikací a čím dál zvětšujícím se počtem zaměstnanců, kteří pravidelně cestují, je tenký mobilní klient ideálním řešením,“ říká Kobi Elbaz z HP. „Hewlett Packard nyní umožňuje globálním organizacím pořídit pro své zaměstnance výkonné mobilní zařízení, které se dokáže odkudkoli propojit s cloudem s minimálním rizikem ztráty dat.“

S HP mt40 mohou zaměstnanci pracovat s citlivými daty a ukládat svou práci na servery, ať už jsou přímo v práci, nebo na cestách – nic nezůstává uloženo v zařízení samotném, takže nehrozí ztráta dat spolu s ním. Na HP mt40 je také předinstalována nejnovější verze nástroje na správu s názvem HP Device Manager 4.5, který mohou zaměstnanci oddělení IT dané firmy použít ke konfiguraci zařízení. HP Device Manager 4.5 má nové grafické rozhraní a umožňuje bezdrátový přenos obrázků, aktualizace a dálkový přístup do systému, takže všechny HP mt40 mohou být nastaveny samostatně a na dálku.

mt40 má být konkurencí podobným tenkým klientům od Dellu, jenž je plánuje vydat pod názvem Wyse mimo jiné také s novým operačním systémem Windows 8. Klienty Wyse budou postaveny na platformách x86 a ARM a poběží s operačními systémy ThinOS, Linux a Windows. HP mt40 Thin Client bude globálně dostupný v polovině prosince, cena zatím nebyla oznámena.

Byl pro vás článek přínosný?