Hlavní navigace

HP představilo levné tablety a laptopy Stream

2. 10. 2014

Sdílet

 Autor: Computerworld.com
Společnost Hewlett-Packard představila nové low-endové tablety a laptopy Stream s operačním systémem Windows.

Sedmipalcový tablet Stream uživatelé pořídí už za 99,99 dolarů, verze s osmipalcovým displejem pak stojí 149,99 dolarů. Nové laptopy jsou také dostupné ve dvou variantách - s 11,6palcovým displejem s cenovkou 199,99 dolarů a s 13,3palcovým displejem za 229,99 dolarů. Dvojice nových laptopů doplní první Stream se 14palcovým displejem, který HP představilo minulý měsíc a prodávat se bude za 299,99 dolarů.

Nová levná zařízení Stream od HP mají pomoci Microsoftu konkurovat na trhu s tablety, kde dominují zařízení s operačním systémem Android od Googlu a iPady od Apple. Cílem Microsoftu je navíc přesvědčit co možná nejvíce výrobců, aby využili jeho operační systém Windows 8.1 u levných laptopů, které by konkurovaly čím dál populárnějším Chromebookům.

O laptopech Stream se začalo mluvit vůbec poprvé v červenci, kdy byl jeden z nich ukázán na Microsoft Windows Partner Conference. Zatím se ví pouze to, že tablety Stream 7 a 8 pohání procesory od Intelu - detailní hardwarové specifikace doposud nebyly zveřejněny. Laptopy Stream defaultně nemají dotykový displej, lze jej však pořídit za příplatek.

Specifikace byly zveřejněny pouze pro 11,6palcový model, který je poháněn procesorem Intel Celeron, k dispozici je 32 GB místa na disku k ukládání dat a 2GB paměti RAM. Na jedno nabytí toto zařízení, které váží 1,28 kilogramu, vydrží fungovat až osm hodin.

special_kyberutoky

Všechna zařízení Stream se začnou prodávat v listopadu a uživatelé k nim získají 1TB bezplatného místa na Microsoft OneDrive po dobu jednoho roku zcela zdarma. Pro srovnání, Google nabízí u Chromebooků od HP, Samsungu, Aceru, Lenovo a Dellu 100 GB bezplatného místa na svém cloudu po dobu dvou let.

Kromě cloudového úložiště Microsoft uživatelům zdarma poskytne také roční přístup ke kancelářské sadě Office 365 Personal. HP pak na zařízení předinstaluje aplikace určené k synchronizaci hudby, fotografií a dat.