Hlavní navigace

HP představilo nové řešení pro BYOD

11. 11. 2014

Sdílet

 Autor: © mhristov - Fotolia.com
Společnost Hewlett-Packard představila novou cloudovou službu, která má menším firmám usnadnit správu a ochranu mobilních zařízení a počítačů jejich zaměstnanců (BYOD).

Nová služba s názvem Touchpoint Manager umí na dálku o smartphonech, tabletech, laptopech a desktopech zaměstnanců zjišťovat řadu informací.

V případě potřeby pak zaměstnavateli umožní na dálku zařízení uzamknout či z nich vymazat data. Jak uvedl viceprezident a hlavní manažer divize Commercial Mobility, Printer and Personal Systems v HP, Michael Park, služba je určena pro firmy do pěti set zaměstnanců, které potřebují jednoduché řešení pro správu zařízení na různých platformách za rozumnou cenu.

Za dva dolary měsíčně nejnižší verze služby zaměstnavateli zpřístupní přehledný seznam uživatelů a zařízení, která lze sledovat na mapě a monitorovat fungování jejich pevného disku či životnost baterie. Za deset dolarů měsíčně pak přibudou funkce jako možnost pracovat na dálku s kamerkou zařízení či hledat ztracená zařízení, resetovat hesla nebo mazat data.

U obou programů mohou systémoví administrátoři uživatelům na zařízení zasílat upozornění například tehdy, když je vydána bezpečnostní aktualizace.

HP na aplikaci Touchpoint Manager pracovalo podle Parka rok a půl a i když se možná služba na trhu mohla objevit dříve, „HP chtělo vyvinout nástroj pro BYOD, který je stabilní a jeho používání je snadné.“

Hewlett-Packard svou službu představuje jen několik měsíců poté, co společnosti IBM a Apple uzavřely „exkluzivní“ dohodu, v rámci které budou velkým firmám nabízet iPhony a iPady s aplikacemi pro správu zařízení a cloudovým analytickým softwarem od IBM.

Jak však uvedl Park, zajistit, aby v korporátním prostředí zařízení fungovala jen na jednom OS může být velmi drahé a HP tak chtělo nabídnout řešení, které bude fungovat nezávisle na zařízení či zvoleném operačním systému.

Touchpoint Manager podporuje mobilní zařízení a počítače běžící na Androidu, iOS a Windows. Podporovány nejsou laptopy Mac a zařízení BlackBerry.

Srdcem webové služby je seznam uživatelů a zařízení, přičemž administrátorovi se zobrazí upozornění v případě, že špatně funguje pevný disk, zařízení má slabou baterii či brzy vyprší jeho záruka.

„Systém máte nastavený do pěti minut, je to rychlé a jednoduché,“ uvedla Lorri Jeffersenová z HP. Služba prozatím postrádá možnost zálohování dat, tuto funkci však HP představí v blízké budoucnosti. Touchpoint Manager bude v Evropě dostupný od příštího roku.