Hlavní navigace

HP představuje konvertibilní notebook Spectre x360

18. 3. 2015

Sdílet

 Autor: HP
HP představilo notebook HP Spectre x360, který rozšiřuje řadu tzv. konvertibilních přenosných počítačů. Novinka je vybavena 13,3" dotykovým displejem, výdrží baterií až 12,5 h a ultra tenkým tělem.

HP představilo notebook HP Spectre x360, který rozšiřuje řadu tzv. konvertibilních přenosných počítačů. Novinka je vybavena 13,3" dotykovým displejem, výdrží baterií až 12,5 h a ultra tenkým tělem.

Notebook HP Spectre x360 je vsazen do celokovového těla. Pevná a lehká hliníková slitina umožnila dosáhnout hmotnost do 1,5 kg, vysokou odolnost i tenké provedení s maximální tloušťkou 15,9 mm. Vzhled notebooku podtrhuje frézování z jediného kusu kovu a leštěný povrch, který redukuje otisky prstů. Oproti předchozí generaci přináší vylepšené klouby, které obsahují sadu tří spirálních převodů pro zcela hladký, synchronizovaný a přesný pohyb. Počítač tak lze přizpůsobit požadavkům uživatelů a využívat jej v různých provozních režimech, jimiž mohou být např.:

  • Režim Notebook: Typický režim přenosného počítače, tedy současné využívání displeje i klávesnice pro plnohodnotnou práci.
  • Režim multimédia: Klávesnice není nutná, takže se spodní díl přetočí o přibližně 270 stupňů a promění na podstavec. Tento režim umožňuje uživatelům pohodlně sledovat filmy nebo používat video chat.
  • Režim stan: Notebook se pootevře a postaví na své delší hrany. Režim je doporučen pro snadné hraní her, prohlížení fotografií či sdílení obrazovky s přáteli.
  • Režim tablet: Klávesnice se zcela otočí a zaklapne vespod displeje, takže vznikne plnohodnotný tablet. Uživatelé mohou snadno prohlížet sociální sítě nebo číst knihy na cestách.

Dotykový panel je nyní připojen přímo k displeji, díky čemuž došlo ke zvýšení celkového jasu a viditelnosti jednotlivých pixelů; dosažení stejného jasu jako u předchozí generace tedy nyní vyžaduje menší porci energie. U modelů HP Spectre x360 s Quad HD displejem se navíc používá technologie Panel Self Refresh (PSR), která vypíná video procesor a přidružené obvody vždy, když je obraz na displeji statický (např. při čtení PDF souborů). Díky těmto opatřením může HP Spectre x360 vydržet až 12,5 h na jedno nabití.

HP Spectre x360Inovací se dočkaly také Wi-Fi prvky. Bezdrátový ovladač je nově nakonfigurován pro zlepšení výkonu v zarušených Wi-Fi sítích či prostředí s mnoha bezdrátovými přístupovými body. Wi-Fi anténa je umístěna v horní části displeje, takže umožňuje efektivní ladění v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz v každém provozním režimu. Uživatel tak získá bezdrátovou propustnost, které předčí ostatní mobilní přístroje.

Cloud22

HP Spectre x360 podporuje procesory Intel Core i5 a i7 a rychlé SSD disky s kapacitou až 512 GB. I přes minimální rozměry nechybí na těle notebooku plnohodnotná rozhraní HDMI a DisplayPort 1.2, nechybí ani technologie Intel Wireless Display. Pro připojení dalších externích zařízení a příslušenství lze využít tři USB 3.0 porty, přičemž díky podpoře technologie HP USB Sleep and Charge mohou zákazníci použít HP Spectre x360 pro dobíjení dalších zařízení, i když je notebook v režimu spánku.

Notebook HP Spectre x360 vstoupí do prodeje během letošního dubna. Cena základní konfigurace s procesorem Intel Core i5, Full HD dotykovým displejem, 8 GB operační paměti a 256 GB SSD diskem bude začínat na 32 990 Kč. V prodeji bude rovněž varianta HP Spectre Pro x360 s Microsoft Windows 8.1 Pro a TMP čipem za cenu od 34 790 Kč.