Hlavní navigace

HP rozšiřuje nabídku sleekbooků

21. 9. 2012

Sdílet

 Autor: © Hewlett-Packard
Společnost tento týden rozšiřuje svou nabídku o dva modely Pavilion, které jsou stejně tenké a lehké jako ultrabooky, ale jejich cena začíná na 500 dolarech (10 tisíc korun).

HP Pavillion Sleekbook 14Společnost Hewlett-Packard si vytvořila vlastní kategorii sleekbooků, které nemusí splňovat přísná kritéria nastavená Intelem pro ultrabooky a kterou postupně rozšiřuje. Nové počítače HP Pavillion Sleekbook budou k dispozici ve dvou modelech. Sleekbook 14 s displejem s úhlopříčkou 14 palců a cenou začínající na necelých 500 dolarech, a Sleekbook 15 s displejem o úhlopříčce 15,6 palce a cenou začínající na bezmála 560 dolarech (11,2 tisíce korun).

Počítače budou v USA k dispozici 26. Října, tedy v den uvedení nové verze operačního systému Windows. Sleekbook 14 bude osazen procesorem AMD série A s kódovým označením Trinity. Sleekbook 15 bude mít k dispozici procesory Intel Core s architekturou Ivy Bridge. Dostupnost těchto počítačů v dalších státech prozatím společnost nezveřejnila.

V květnu představila HP sleekbooky řady Envy, jejichž cena začínala na 700 dolarech (14 tisíc korun) a za půl roku klesla již zhruba o 100 dolarů (2 tisíce korun). Nové sleekbooky Pavillion s tloušťkou 21 milimetrů a hmotností do 1,8 kg prodělaly obdobnou zeštíhlující kúru jako ultrabooky, ale jsou o něco levnější, informoval Kevin Wentzel, technický marketingový manažer ve společnosti HP. „Já označuji sleekbooky jako podkategorii ultrabooků. Zatímco ultrabooky mají nastavené striktní požadavky na rozměry, hmotnost, použitou technologii a tak dále, sleekbooky tyto podmínky rozvolňují a nabízejí nám více možností,“ dodal Wentzel.

Sleekbooky je například možné osadit procesory AMD, grafickými procesory od více výrobců a většími disky, vysvětlil Wentzel. Sleekbooky jsou vybaveny grafickými procesory Nvidia a mohou využít až 8 GB paměti a disk o kapacitě do 1 TB.

„Mnoho uživatelů oslovuje skvělá přenositelnost a skladnost ultrabooků, ale čekají na cenu, kterou by si mohli dovolit. Máme dojem, že tento trh právě oslovujeme,“ pokračoval Wentzel. Nezmínil se ovšem o komerčním úspěchu stávajích sleekbooků, které má HP v nabídce již půl roku.