Hlavní navigace

HP spouští novou službu pro správu ALM

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Společnost HP v pondělí spustí svou oficiální službu na správu životního cyklu aplikací Agile Manager. Chce s ní vývojáře zbavit nepraktických a ručně psaných poznámek na lepivé papírky.

Agile Manager je zaměřen na poskytování co nejjednoduššího řešení správy životního cyklu aplikací (ALM) z cloudu. „Chtěli jsme jednoduchým způsobem napodobit způsoby práce agilních týmů,“ řekl viceprezident pro aplikaci produktů a strategii v HP Subbu Lyer.

Společnost pracuje také na službě, která monitoruje výkon síťových aplikací - Performance Anywhere, tato služba je momentálně ve fázi bety a dostupná by měla být v březnu.

Agile Maganer i Performance Anywhere jsou jen první v řadě nabídek hostovaných služeb, které HP plánuje představit. Služby společnosti budou pokrývat celý rozsah vývoje aplikací i provozní funkce pro jejich správu. „Soustředíme se na výrobu služeb se snadným ovládáním,“ řekl Matt Morgan, viceprezident pro marketing hybridního IT a cloudových produktů v HP.

Agilní vývoj rozděluje tradiční rozsáhlý proces vývoje softwaru do menších kroků, takže obchodní manažeři a potenciální uživatelé mohou software kontrolovat již během jeho vývoje.

HP se ALM začala věnovat po té, co v roce 2006 zakoupila společnost Mercury Interactive, a tak má pro správu a řízení projektů již řadu služeb. Rozdíl mezi staršími službami a nově spuštěným Agile Managmentem je v tom, že je nová služba „napsaná přímo pro agilní prostředí,“ řekl Morgan.

„Agilní vývoj aplikací je široce přijímán i takovými projektovými týmy, které nemusí mít klasickou strukturu IT,“ řekl Morgan. Kromě jiného služba nabízí také neutrální lokaci, ve které může na projektu spolupracovat více společností.

Stejně jako ostatní balíčky ALM, i Agile Manager se dá využít ke stanovení požadavků a k přiřazení vývojářů ke specifickým částem projektu. Služba je také navržena k tomu, aby zbavila týmy nepřehledných, ručně psaných poznámek, které vývojáři ke stanovování požadavků často využívají, řekl Morgan. Rozhraní služby má virtuální nástěnku, na kterou mohou být požadavky jednoduše vloženy a zaslány konkrétní skupině.

Po dvou měsících beta testů bude Agile Manager v prodeji od pondělí. Cena služby začíná na 39 dolarech na dobu jednoho měsíce pro jednu osobu, služba musí být zaplacena minimálně na tři měsíce.

Druhou službou, kterou společnost představila je Performance Anywhere, která monitoruje výkon síťových aplikací z lokace koncového uživatele. Pro to, aby mohla být odezva změřena je nejprve potřeba zaznamenat všechny kroky, které provádí uživatel - například přihlášení do systému nebo on-line transakce. Tyto kroky jsou zachyceny ve skriptu, který lze spustit z jakékoliv lokace. Po jeho spuštění služba od HP změří, jak dlouho programu provedení rutiny trvá. Služba může být nastavena i tak, aby upozornila administrátory v okamžiku, kdy trvá odpověď příliš dlouho.