Hlavní navigace

HP stahuje vadné baterie z více než 30 modelů notebooků

21. 5. 2010

Sdílet

Společnost HP rozšířila program pro stažení vadných baterií z notebooků, které se přehřívají a mohou způsobit požár.

Původně byl program výměny Li-ion baterií ohlášen 14. května loňského roku a aktualizován v říjnu, ovšem v tomto týdnu jej společnost HP rozšířila již na více než 30 modelů notebooků, prodávaných po celém světě. Jedná se o přístroje značek Compaq Presario, Pavilion, HP a HP Compaq.

V prohlášení společnost HP varuje před rizikem způsobeným používáním těchto baterií, přičemž americká komise pro bezpečnost spotřebitelských produktů (U.S. Consumer Product Safety) radí uživatelům, aby je ihned přestali používat.

Z důvodu přehřívání baterií v noteboocích již došlo ke dvěma incidentům, kdy vznikl požár, jenž způsobil další škody, i když nikdo nebyl údajně zraněn.

Problematické baterie byly dodávány s notebooky, vyrobenými mezi srpnem 2007 a květnem 2008, ovšem zástupci společnosti HP říkají, že vadné baterie obsahují méně než 3 % notebooků. Uživatelé si mohou ověřit na webu HP na adrese http://bpr.hpordercenter.com/hbpr/M14.aspx, zda je jejich baterie bezpečná či nikoliv, přičemž výměna je v případě zjištění vadné série prováděna zdarma. Výměna proto může potěšit zejména ty majitele, kterým již původní akumulátor dosluhuje. Kolik bude tato akce firmu HP celkově stát není zatím známo.