Hlavní navigace

HP TouchPad míří do propadliště dějin, navíc se slevou

22. 8. 2011

Sdílet

 Autor:
Důvod, proč si TouchPad (v podstatě) nikdo nepořídil je jednoduchý. V porovnání s konkurencí a dalšími možnostmi byl zřejmě až příliš drahý.

HP před několika dny oznámil drastické snížení cen svých tabletů, takže vymlouvat se na cenu už nikdo nemusí. Systém webOS dostal smrtelný zásah a nepomohl mu ani Russel Brand (naopak v nás hlodá myšlenka, že za neúspěchem webOS a tabletu TouchPad by mohl být právě on).

S končící softwarovou i hardwarovou podporou pro TouchPad, je nyní na čase zbavit se obrovských zásob tabletů, které stále leží na skladech. Takže se podržte, za 16G tablet byste neměli zaplatit více než 100 dolarů, za 32 GB verzi potom okolo 149 amerických dolarů.

Z oficiálního vyjádření HP: Snížení ceny tabletu TouchPad plánujeme na sobotu 8. srpna 2011. Půjde o nejnižší cenu, za jakou bude možné TouchPad zakoupit.

16GB Touchpad 99 dolarů, 32GB Touchpad 149 dolarů

top100

Přijde vám to jako zajímavá nabídka? Víme ještě o lepší! Ušetřete si 99 nebo 150 dolarů a nekupujte TouchPad vůbec. Zamyslete se, má smysl investovat do technologie, pro kterou výrobce neplánuje další aktualizace a pro kterou už (s největší pravděpodobností) nikdo nenapíše nové aplikace?

Možná jediným rozumným důvodem pro pořízení HP TouchPad může být touha vlastnit kousek historie, sice smutné, ale součásti jedné éry, která se příliš nevyvedla. Našlápnuto měl tablet ovšem dobře, a kdyby se vývojářům podařilo odstranit bugy webOS, mohlo se jednat o velmi dobrý a použitelný systém.