Hlavní navigace

HP uvede tři ultralehké notebooky

Společnost HP představila tento týden tři nové, ultra-přenosné počítače, včetně HP EliteBook, nejmenšího a nejlehčího notebooku HP s vestavěnou optickou mechanikou a váhou 1,45 kg. Použití nových technologií také zvyšuje jejich výdrž na baterie.
Martin Noska 27. 8. 2008

Sdílet


Společnost HP představila tento týden tři nové, ultra-přenosné počítače, včetně HP EliteBook, nejmenšího a nejlehčího notebooku HP s vestavěnou optickou mechanikou a váhou 1,45 kg.

HP EliteBook 2530p je inspirován konstrukcí letadel a je určen mobilním profesionálům zakládajícím si na svém vlastním stylu. Druhý model HP EliteBook 2730p je ultratenký, přizpůsobitelný tablet s otočným displejem. Celou novou řadu lehkých notebooků doplňuje HP Compaq 2230s jako cenově nejpřijatelnější ultramobilní notebook.

Notebooky HP EliteBook podporují procesory Intel Core 2 Duo s ultranízkým (ULV) nebo nízkým (LV) napětím pro optimalizaci výkonu a minimální spotřebu energie. Nové notebooky nabízejí nejnovější technologii Intelu, která podle slov HP prodlužuje životnost baterie, přináší lepší výkon systému a jsou také vybavené pevným diskem odolný vůči otřesům a klávesnicí, odolnou vůči polití.

HP EliteBook 2530p je nejmenší a nejlehčí notebook z nově představených modelů a je určený v prvé řadě profesionálům na cestách. Nabízí vysoký výkon a váží 1,45 kg. 12,1-palcový širokoúhlý diagonální LED displej HP Illumi-Lite je údajně jasnější než displej standardního notebooku a prodlužuje životnost baterie až o 90 minut. Pro další ochranu je vnitřek hořčíkové HP DuraCase vybaven plástvovým vzorem, který je tepelně spojen s eloxovaným hliníkem pláště, aby odolal nástrahám každodenního aktivního provozu.

HP EliteBook 2730p - Ultratenký přizpůsobitelný tablet se sportovním inovativním designem váží 1,7 kg a jeho otočný displej je jen 26 mm tenký. Mezi novinky patří integrovaný touchpad, tabletová tlačítka a Jog Dial. Uživatelé, kteří často cestují, mají možnost využít i volitelný doplněk - ultratenkou baterii, která nabízí až 12 hodin provozu. HP EliteBook 2730p podporuje také ultratenkou dokovací stanici s vestavěnou mechanikou DVD+/-RW. Mezi další volitelné doplňky patří integrovaná webová kamera pro videokonference a zachycení obrazu, HP NightLight na klávesnici pro lepší viditelnost v horších světelných podmínkách a integrovanou čtečku karet.

Stylový a výkonný, 1,68 kg vážící notebook HP Compaq 2230s, nabízí 12,1-palcový širokoúhlý displej a saténový, reflexní, černý povrch. Díky Wi-Fi certifikované bezdrátové lokální síti (WLAN) a integrované Bluetooth bezdrátové technologii mohou mobilní profesionálové posílat a přijímat e-maily nebo využívat informace na internetu - v práci, doma nebo na svých oblíbených hotspotech. Tento modernizovaný firemní notebook obsahuje HP 3D DriveGuard s tříosým měřičem zrychlení, reagujícím na neočekávaný pohyb, a spouštějícím akci, která ochrání pevný disk vůči nárazům a otřesům.

Všechny firemní notebooky HP jsou navrženy s ohledem na životní prostředí, nabízejí energeticky efektivní funkce a jsou zhotoveny ze snadno recyklovatelných materiálů. HP EliteBook 2530p i 2730p jsou skvěle hodnoceny při posuzování vlivů elektronických výrobků na životní prostředí (EPEAT) a nabízejí bezrtuťový LED displej Illumi-Lite, který energeticky účinnější než displej standardního notebooku.

Funkce notebooku HP Mobile Broadband s vestavěnou technologií Gobi od společnosti Qualcomm a používající jediný modul, HP un2400, podporuje větší množství mobilních širokopásmových síťových technologií a mobilních operátorů. Tím se rozšiřují možnosti mezinárodního roamingu a uživatelé mají možnost většího výběru mezi mobilními datovými tarify. Software HP QuickLook2 poskytuje přístup k e-mailu, kalendáři, úkolům a kontaktním informacím během několika vteřin bez nutnosti startovat operační systém. HP SpareKey řeší problém se zapomenutým heslem třemi předem stanovenými osobními identifikačními dotazy, pokládanými před vstupem do systému.

Všechny nové modely notebooků obsahují silné bezpečnostní prvky, včetně HP ProtectTools Security Manager a Drive Encryption pro HP ProtectTools, které kódují informace na pevném disku tak, aby citlivá data byla v případě ztráty nebo krádeže notebooku nečitelná. Zabudovaný File Sanitiser pro silnější zabezpečení dat trvale smaže jednotlivé soubory, složky a osobní informace z notebooku, což umožňuje zákazníkům odevzdat notebook k recyklaci s jistotou, že jejich firemní data byla odstraněna.

Dostupnost notebooků HP EliteBook 2530p a HP EliteBook 2730p se očekává v druhé polovině září 2008 s předpokládanou cenou 29 490 Kč, resp. 34 490 Kč bez DPH. HP Compaq 2230s bude dostupný v listopadu a jeho cena se očekává ve výši 18 490 Kč bez DPH.

Nenechte si ujít:
HP představil nové „elitní notebooky“

Dell uvedl notebook s výdrží baterie 19 hodin

Superlevný notebook za 2000 Kč je už realitou

Centrino 2 : revoluce v noteboocích

Supervýkonný notebook se čtyřjádrovým procesorem je už realitou

Intel připravuje čtyřjádrové procesory QX9300 pro notebooky

HP má notebook s 20,1“ HD displejem za atraktivní cenu

Více informací o těchto noteboocích HP a dalších mobilních řešeních HP jsou k dispozici na stránkách výrobce.


HP Elitebook 2730p.