Hlavní navigace

HP vydává software na optimalizaci výkonu klientů

 Autor: © pressmaster - Fotolia.com
Společnost HP tento týden prozradila, že její software Velocity pomáhá pracovníkům IT optimalizovat výkon sítě pro uživatele, kteří pracují na jejich tenkých nebo nulových klientech.
Petr Šverák 29. 6. 2012

Sdílet

Podle společnosti HP software Velocity, který je instalován na klientovi i na serveru, byl navržen s cílem zlepšit výkon tenkých klientů v sítích, které jsou zatíženy velkým počtem náročných aplikací. A dále také pro pracovníky, kteří pracují vzdáleně a využívají špatná síťová připojení.

Optimalizace funguje tak, že software opravuje chyby ztráty paketu bez toho, aniž by musel odeslat paket. Tím podstatně zkracuje zpoždění způsobené čekáním na opětovně zaslaný datový paket.

HP Velocity je k dispozici celosvětově jako standardní funkce na tenkých klientech t510 a t610. Na začátku srpna bude k dispozici také pro zařízení HP t410 Smart Zero Client a HP t410 All-in-One Smart Zero Client.

Klient t410 Smart Zero Client je novým přírůstkem do portfolia společnosti HP. Podle HP bude k dispozici v srpnu za cenu 269 dolarů (5,6 tisíce korun). Je zaměřen na call-centra, vzdělávání, zdravotnictví, státní zprávu a pohostinství.

Klient t410 je poháněn procesorem ARM od společnosti Texas Instruments a nabízí podporu pro duální displeje, každý s rozlišením až 1920 na 1080 pixelů. Je využíván v prostředích Microsoft, Citrix a VMware.

Procesory ARM jsou známy hlavně pro své využití ve smartphonech, ale v poslední době získávají čím dál větší oblibu v tenkých a nulových klientech. Například letos uvedla společnost Wyse Technology klient T10, který také využívá procesor ARM.

Důvodem této volby bylo to, že procesory ARM jsou velmi energeticky úsporné. To znamená, že se klientská stanice zahřívá podstatně méně, a proto ji není nutné tolik chladit. Jedním z důsledků tohoto řešení je možnost konstrukce velmi malých jednotek. Alespoň toto stanovisko zaujala společnost Wyse a dodává, že procesory jsou poměrně levné, což pomáhá držet nízkou cenu produktů.