Hlavní navigace

HPE InfoSight: Když na datové centrum dohlíží umělá inteligence

7. 10. 2022

Sdílet

 Autor: Tech Data
Představte si, že sedíte za volantem automobilu, ale pár věcí vám tu chybí. Nevíte, kolik máte benzínu, jestli svítíte, nebo ne, nemáte ponětí, jak rychle vlastně jedete, a jen matně tušíte, kam vlastně směřujete. Tuhle situaci by asi nikdo prožít nechtěl. Ale někteří správci IT infrastruktury podobným problémům čelí dnes a denně. Nemají dostatek informací, co se v systému, který dostali na starosti, vlastně děje. Tedy pokud nemají k dispozici HPE InfoSight.

Konečně správné odpovědi

„Proč je ta aplikace tak pomalá?“, „Proč máme v posledním týdnu výpadky?“ „Co se to děje po tom upgradu?“. V dnešním světě, kdy jsou obchodní výsledky tisíců firem přímo závislé na bezproblémovém chodu aplikací, je rychlá odpověď a reakce podmínkou úspěchu. Jinak prostě zákazníci odejdou jinam. A právě analytika HPE InfoSight řízená umělou inteligencí ty správné a promptní odpovědi dává.

InfoSight má data z milionů systémů

HPE InfoSight je cloud based řešení pro ucelený dohled nad stavem a zdravím celé infrastruktury. Poskytuje takzvaný cross-stack pohled, což znamená, že detekuje kritická místa infrastruktury na straně storage, serverů, ale i aplikací a virtualizovaného prostředí. InfoSight využívá k analýze dat umělou inteligenci a skrze strojové učení získává poznatky, jak například optimalizovat chod infrastruktury, předejít jejím chybám a výpadkům. 

Jakkoli je InfoSight sofistikovaným nástrojem, je postavený na velmi jednoduché filozofii: „Všechno už tu jednou bylo.“ InfoSight totiž každou vteřinu sbírá data z milionů senzorů ve statisících instalací HPE po celém světě. Takže je v podstatě skoro jisté, že někde běhají podobné systémy s obdobnými konfiguracemi, jako je ta vaše. Stejně tak scénáře vznikajících problémů se mohou opakovat. Výsledek? InfoSight dokáže podle analýz vyřešit 86 % problémů dříve, než se vůbec stačí v infrastruktuře nějak negativně projevit. 

Přehled odkudkoli a kdykoli

Na desítky přínosů InfoSight pro perfektní kondici datového centra postaveného na technologiích HPE přijdete určitě sami. Ale určitě oceníte především následující:

  • InfoSight je cloudovým řešením. To znamená, že dovoluje do sítě nahlížet odkudkoli a kdykoli. Správce nemusí sedět v datacentru, ale třeba doma u notebooku.

  • Přehledné a intuitivní prostředí InfoSight umožňuje nahlížet skutečně až do největších detailů v infrastruktuře.

  • InfoSight přesně identifikuje kritická místa v infrastruktuře a odhalí, zda se potíže skrývají v hardwaru nebo v aplikacích, virtuálních strojích apod. Je například schopen velmi plasticky ukázat kondici diskového pole, ve velmi těsném vztahu k vašim virtuálním serverům. Tedy nezjistíte pouze, jak je pole zatíženo, ale který virtuální server generuje největší zátěž, v jaké době a kterou část diskového prostoru k tomu využívá. Zjednodušeně řečeno, dostanete všechny informace potřebné k identifikaci úzkého místa nebo rovnou odhalíte nesprávně nakonfigurovaný virtuální server či příslušný diskový prostor a můžete okamžitě přijmout nápravná opatření.

  • S odhalením problému dává InfoSight zároveň doporučení k jejich odstranění (nový hardware, migrace, update firmwaru apod.). 

  • Aplikaci lze využít pro plánování zdrojů. Při nasazování nových aplikací nebo rozšiřování funkcionalit lze s pomocí InfoSight předem zjistit, zda postačuje dosavadní konfigurace infrastruktury nebo jestli jsou potřeba úpravy. 

  • Prediktivní nástroj. InfoSight dokáže sledovat provoz infrastruktury a na základě znalostních základů predikovat budoucí možné problémy s výkonem nebo kapacitou. 

Ve finále tak výrazně šetří čas a náklady IT na hledání, kde se stala chyba, a umožňuje se soustředit na smysluplnější činnosti. Cloudový InfoSight dovoluje dokonce celý dohled nad infrastrukturou outsourcovat. Možnost nasazení InfoSight je přitom již automaticky integrována do hardwaru (servery, storage) HPE.

HPE přitom nabízí příležitost si fungování a desítky možností InfoSight předem podrobně vyzkoušet na velmi propracovaném demo portálu.

Autor, Rafael Noas, pracuje jako technický specialista HPE ve společnosti Tech Data – A TD SYNNEX Company.

Autor článku