Hlavní navigace

HPE posiluje na poli hyperkonvergence, kupuje firmu SimpliVity

18. 1. 2017

Sdílet

 Autor: Fotolia © kritchanut
Firma Hewlett Packard Enterprise se dohodla na koupi SimpliVity za 650 milionů dolarů. Chce pomocí ní rozšířit své portfolio na poli hyperkonvergovaných řešení a analytici jsou přesvědčení, že tentokrát jde o velmi smysluplnou akvizici.

SimpliVity vytváří správní software, který administrátorům umožňuje mít kontrolu nad zdroji datového centra. Tyto nástroje pomáhají podnikům efektivně využívat servery, úložiště i síťové zdroje. SimpliVity zároveň nabízí konvergenční nástroje pro servery od společností Dell, Lenovo nebo Huawei.

Transakce by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí. Společnosti nabízející systémy pro hyperkonvergenci jsou momentálně v kurzu. Lídr tohoto segmentu, firma Nutanix, například vloni na podzim vstoupil na burzu.

Základem hyperkonvergence je virtualizované prostředí, kdy lze velice snadno škálovat různé zdroje. HPE silně prosazuje cloudová nasazení spolu s jejím hyperkonvergovaným hardwarem – a nabídka SimpliVity do této strategie dobře zapadá.

Tato akvizice je pro HPE dobrý obchod, tvrdí Patrick Moorhead, šéf firmy Moor Insights. Podle něj se dalo předpokládat, že po oddělení softwarové divize a divize služeb bude nová HPE investovat právě do infrastruktury.

HPE totiž nedávno prodala svá softwarová aktiva firmě Micro Focus a svou divizi služeb sloučila s CSC a vytvořila novou servisní společnost.

Podle Charlese Kinga, hlavního analytika firmy Pund-IT, se obchod jeví jako dobrý i tím, že v roce 2015 byla cena SimpliVity stanovená na více než miliardu dolarů, HPE tedy zaplatilo o třetinu méně.  "SimpliVity bude lépe pod širokými křídly HPE," tvrdí King.

Jakmile bude dohoda dokončená, HPE nabídne software SimpliVity Omni Stack spolu se svými servery servery ProLiant DL380. Ve druhé polovině letošního roku pak HPE poskytne integraci konvergovaných systémů SimpliVity v serverech ProLiant.

Cloud22

HPE také ujistilo, že bude i nadále nabízet své systémy HC 380 a HC 250, což jsou hyperkonvergované  systémy s virtualizační technologií VMwaru.

Poté, co Dell vloni získal EMC, která vlastní VMware, se HPE podle analytiků snaží snížit aktiva EMC ze svých produktových řad, což bude ale celkem obtížné, protože VMware je na poli virtualizovaných prostředí dominantní.