Hlavní navigace

HTC 10: Bude nový smartphone schopen konkurovat špičce?

 Autor: HTC
HTC představilo svou novou vlajkovou loď, model HTC 10. Cena ani dostupnost zatím není známá, ale máme specifikace přístroje.
Adam Kencki 12. 4. 2016

Sdílet

HTC představilo svou novou vlajkovou loď, model HTC 10. Cena ani dostupnost zatím není známá, ale máme specifikace přístroje.

Telefon je vybaven displejem o (celkem rozumné) velikosti 5,2 palců s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, procesorem Qualcomm Snapdragon 820 s taktem až 2,2 GHz, 4 GB operační paměti a 32 nebo 64 GB paměti pro ukládání dat. Rozšíření paměti je možné pomocí microSD karty. Cca 12 GB si vždy ukousne operační systém a další předinstalované aplikace. Otázkou je proč. U telefonů s kapacitou 8 GB je úbytek paměti výrazně menší. Tělo telefonu je samozřejmě kovové, zadní hrana je zkosená. Škoda, že se designéři vyřádili jen na zadní straně, nechce se nám věřit, že by se kolem displeje také nedalo něco vymyslet.  

Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow, tedy poslední verze tohoto operačního systému. Nechybí rozhraní HTC Sense. Zadní UltraPixel 2 kamera má 12 megapixelů a společnost HTC ji vybavila laserovým zaměřováním a optickou stabilizací, a také clonou F/1.8. Fotoaparát umí natáčet do 4K a fotit do Rawu, což je sice všecko pěkné, ale o velikosti snímače ani slovo. Velkým mínusem je také fakt, že zadní fotoaparát vyčnívá nad plochu zadního krytu. Na první škrábance tak nebude třeba dlouho čekat. Přední kamera má rozlišení 5 megapixelů. Také je vybavena stabilizací, automatickým zaostřováním a clonou f/1.8.

Specialitou telefonů HTC je zvuk, takže i zde je přítomna technologie HTC BoomSound, Dolby Audio či Hi-Res Audio. Telefon se nabíjí skrze USB C konektor, za půl hodiny získáte 50 % kapacity baterie, což by mělo stačit na jeden den. Desítka je vybavena NFC, Bluetooth, WiFi, senzorem pro snímání otisků prstů a baterií s kapacitou 3000 mAh. Smartphone HTC 10 se bude prodávat v šedé, stříbrné, zlaté (bronzové) a červené barvě – ne všechny barvy budou u nás dostupné.