Hlavní navigace

HTC 7 Pro: smartphone pro náročné uživatele přichází na český trh

Společnost HTC dnes uvádí na tuzemský trh nový přírůstek do svého portfolia chytrých telefonů.
Čestmír Žák 25. 1. 2011

Sdílet

Společnost HTC dnes uvádí na tuzemský trh nový přírůstek do svého portfolia chytrých telefonů. HTC 7 Pro s operačním systémem Windows Phone 7 a výsuvnou pětiřádkovou QWERTY klávesnicí si podle výrobce oblíbí zejména firemní zákazníci, nabízí však také spoustu multimediálních funkcí pro chvíle oddechu.

Pod dotykovým 3,6‘‘ WVGA displejem s rozlišením 480 x 800 se v těle přístroje ukrývá výsuvná QWERTY klávesnice s ergonomicky navrženými klávesami. Předností by se měla stát pátá řada kláves, vyhrazená pro numerické znaky. O  chod přístroje se stará procesor na frekvenci 1 GHz a operační paměť o velikosti 576 MB. Vnitřní paměť telefonu o velikosti 8 GB zajistí prostor pro ukládání dokumentů, aplikací i multimediálního obsahu. Zařízení je dále vybaveno fotoaparátem s rozlišením 5 Mpix, automatickým ostřením, bleskem a podporou natáčení videí v rozlišení 720p.

Podpora dokumentů sady Microsoft Office a implementace poštovního klienta Microsoft Outlook zaujme zejména manažery, kteří mohou prostřednictvím HTC 7 Pro pracovat i na cestách. Kancelářské funkce HTC 7 Pro doplňuje také multimediální výbava pro chvíle odpočinku s technologiemi jako Dolby Mobile či SRS WOW HD. Ke sledování videa lze po vysunutí klávesnice naklopit displej a v této poloze jej zafixovat.

Nové generace mobilního operačního systému Windows Phone 7 nabízí uživatelské rozhraní složené z tzv. „dlaždic“ a Hubů. Systém nabízí např. People, Pictures, Games, Music & Video, Office nebo Marketplace Hub. Uživatelé zvyklí na prostředí HTC Sense si oblíbí aplikaci HTC Hub, příznivci hraní potom pestrý výběr her služby Xbox Live.

Nový model HTC 7 Pro bude dostupný od úterý 25. ledna 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 12 999 Kč.

Technické specifikace

Rozměry (mm): 117,5 x 59 x 15,5
Váha (g): 185 s baterií
Displej: 3,6 palcový multidotykový kapacitní, 480 x 800 WVGA
Vnitřní paměť: 8GB
ROM: 512 MB
RAM: 576 MB
Baterie: 1500 mAh Lithium-ion
Fotoaparát: 5 Mpix s autofocusem a bleskem, 720p HD video
Konektivita: 3G, GPRS, EDGE, Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 EDR
Další vybavení: G-senzor, digitální kompas, proximity senzor, světelný senzor, A-GPS přijímač, 3,5 mm audio vstup