Hlavní navigace

HTC chystá hned tři tablety s Androidem

24. 1. 2011

Sdílet

Společnost HTC, která je známá zejména svými smartphony, chystá hned tři tablety s OS Android. První z nich, označovaný jako Flyer, by se měl objevit již v březnu.
Martin Noska 24. 1. 2011

Flyer, který bude prvním tabletem od HTC, má být podle informací webu Digitimes optimalizovaný pro Android 3.0 Honeycomb (více o něm viz naše videoreportáž Android 3.0: První ukázky dávají tušit velkou hrozbu pro iPad), nicméně vzhledem k tomu, že tato nová verze open source operačního systému má přijít až později v letošním roce, bude zatím nejspíše pracovat na verzi htc flyerAndroidu 2.3 a bude možné jej po vydání verze 3.0 následně upgradovat. Podle prvních dojmů vypadá tablet Flyer jako 7“ verze smartphonu Desire (viz fotografie).

Svoje tablety chystají i další výrobci, má jít např. o Xoom od Motoroly či PlayBook od RIMu, které by se měly objevit někdy na přelomu března a dubna. Také HP chce během prvního čtvrtletí uvést vlastní tablet s WebOS, což je na Linuxu založený mobilní operační systém, který získala akvizicí společnosti Palm. Zájem o tablety je přitom obrovský, Samsung již prodal kolem milionu svých přístrojů Galaxy Tab s Androidem, Apple pak údajně do prosince 2010 dodal více než 14 milionů kusů svých iPadů. Další dva chystané tablety od HTC zatím nemají jméno, ale měly by být uveden v červnu a již nativně by měly pracovat s Androidem 3.0. V dubnu také pravděpodobně Apple uvede novou generaci iPadu, neboť díky rostoucí konkurenci bude chtít přijít s novým modelem na trh co nejdříve. Více viz článek iPad 2: Termín uvedení nové generace tabletu odhalen.