Hlavní navigace

HTC Desire 12 a HTC Desire 12+ mají moderní design a přívětivou cenu

 Autor: HTC
Nové smartphony z řady Desire disponují moderním poměrem displeje 18:9 a Liquid Surface designem
Radek Kubeš 26. 3. 2018

Sdílet

HTC představilo nové smartphony z rodiny Desire. HTC Desire 12 a HTC Desire 12+ nabízí 2,5D displeje s moderním poměrem stran 18:9 o velikosti 5,5 a 6 palců. Displeje jsou usazené v efektním těle z odolného akrylátového skla v Liquid Surface designu, který se leskne a odráží své okolí jako povrch kapaliny.

HTC

Pro zachycení těch nejdůležitějších momentů poslouží 13Mpx fotoaparát s fázovým ostřením a světelností f/2,2. Oba telefony disponují i inteligentním asistentem HTC Sense Companion, který reaguje na způsob používání i události v kalendáři. Dokáže tak již odpoledne doporučit dobití smartphonu, aby byl připraven na večerní akce, informuje o počasí v následujících dnech a poradí, jak se o smartphone starat, aby fungoval neustále jako nový. Větší HTC Desire 12+ je vybaven i čtečkou otisků prstů, duálním fotoaparátem a čelním LED bleskem pro ještě lepší selfie.

Ostré momentky i portréty

Oba telefony disponují hlavním fotoaparátem s rozlišením 13 MPx a fázovým ostřením, které zaručuje přesné zaměření objektu, i když je v pohybu. HTC Desire 12+ navíc přidává sekundární fotoaparát, díky kterému je možné snímky dodatečně přeostřovat, nebo využít efektní funkce Bokeh. Ta umí rozostřit pozadí podobně, jako to dokáží zrcadlové fotoaparáty s nízkou hloubkou ostrosti objektivu. Sílu efektu přitom může uživatel sám nastavit. Vylepšení se dočkal i přední fotoaparát HTC Desire 12+, který nabídne rozlišení 8MPx, světelnost f/2.0, funkci HDR a záznam 1080p videa. Pro lepší výsledky za špatného osvětlení je opatřen dokonce LED bleskem. HTC Desire 12 pak disponuje 5MPx selfie fotoaparátem.

Dostupnost a cena

Obě novinky budou dostupné v barvách Black a Purple Silver. Cena HTC Desire 12 byla stanovena na 4 995 Kč a vybavenější HTC Desire 12+ získají zákazníci za 6 595 Kč.