Hlavní navigace

HTC Flyer – první tablet HTC se sedmipalcovým displejem

16. 2. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost HTC na výstavě Mobile World Congress představila svůj první tablet s názvem HTC Flyer.

V pevném hliníkovém těle tabletu s úhlopříčkou sedm palců je integrován Super LCD displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů a jemným rastrem. Díky 1,5 GHz procesoru Qualcomm by měl HTC Flyer nabídnout slušný výkon a podporu rychlého mobilního připojení HSPA+. Společnost uvedla také speciálně upravenou verzi nadstavbového uživatelského prostředí HTC Sense pro použití v tabletech a podporu unikátní technologie digitálního pera HTC Scribe. Pro uživatele, kteří rádi sledují nejnovější hollywoodské filmy nebo si rádi krátí čas hraním zábavných her, připravilo HTC novou aplikaci HTC Watch a podporu cloud computingové služby OnLive.

HTC Sense pro tablety

HTC Flyer je vybaven speciálně upravenou verzí HTC Sense. Ta nabídne přístup k aplikacím a virtuálním plochám skrze 3D menu. Tablet také obsahuje podporu technologií Adobe Flash 10 a HTML 5 pro prohlížení internetových stránek.

Technologie HTC Scribe

HTC Flyer je navržen pro dotykové ovládání, tablet však nabízí i přirozené psaní rukou s pomocí technologie digitálního pera HTC Scribe. Uživatelé si tak budou moci zapsat poznámky, podepsat nejrůznější dokumenty, nakreslit obrázky nebo přidávat popisky přímo na webové stránky či fotografie.

Tablet HTC Flyer také obsahuje novou funkci Timemark, která umožňuje synchronizovat čas audio nahrávky ze schůzky nebo přednášky s poznámkami uživatele. Klepnutí na slovo dané poznámky pak přenese uživatele do odpovídajícího času audio záznamu. Poznámky jsou rovněž propojeny s kalendářem – pokud tablet rozpozná začátek události v kalendáři, nabídne uživateli možnost začít psát k tématu nový blok poznámek. V případě opakujících se událostí pak pokračovat v poznámkách ze schůzky minulé. HTC Flyer je navíc prvním zařízením, které má vestavěnou podporu synchronizace dokumentů s oblíbenou plánovací službou Evernote.

Streamovaná videa prostřednictvím služby HTC Watch

skoleni

Společnost HTC představila také aplikaci HTC Watch, která podle svých autorů nabídne cenově dostupný výběr aktuálních filmových hitů ve vysokém rozlišení.

Mobilní hraní OnLive

HTC Flyer se dále pochlubí integrovanou cloud computingovou herní službou OnLive. Ta podle HTC umožňuje hraní videoher čase na televizních obrazovkách bez nutnosti zakoupení výkonných počítačů. Uživatelé tak budou moci hrát hry známé z PC platformy na sedmi palcové obrazovce tabletu HTC Flyer. Mezi nejzajímavější tituly se řadí například herní série Assassin’s Creed II, NBA 2K11 nebo Lego Batman.

Tablet HTC Flyer bude v České republice dostupný během druhého čtvrtletí 2011. Doporučená koncová cena prozatím nebyla stanovena.