Hlavní navigace

HTC představilo svou vlajkovou loď HTC U11

30. 5. 2017

Sdílet

 Autor: HTC
HTC U11 kombinuje efektní design, revoluční způsob ovládání pomocí stisku, inteligentní audio funkce, skvělé fotoaparáty a chytré digitální asistenty

HTC představilo vlajkovou loď pro rok 2017. Je jí HTC U11, smartphone s 5.5” Quad HD displejem, inovativním způsobem ovládání stiskem telefonu HTC Edge Sense a voděodolným designem. HTC U11 nabídne aktuálně nejvýkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 835 s podporou gigabitového LTE, 64 GB rychlé interní paměti UFS 2.1 a 4 GB RAM. Nechybí ani nejnovější verze operačního systému Android 7.1 s nadstavbou HTC Sense. Kromě HTC Edge Sense se mohou fanoušci těšit na 12MPx Ultrapixel 3 fotoaparát s pokročilou víceosou stabilizací obrazu, rychlým ostřením a technologií Auto HDR Boost. Ta umožní využití HDR bez jakéhokoliv zpoždění. Záznam videa ve 4K je již standardem, ale HTC doplnilo záznam prostorového zvuku s technologií Acoustic Focus. Vylepšení se dočkala také přibalená Hi-Res sluchátka USonic. Ta nyní nabízí, kromě optimalizace zvuku podle stavby vnitřního ucha uživatele i schopnost aktivního potlačení okolního hluku. V balení bude čekat i redukce z USB-C na audio Jack, vybavená výkonným Hi-Res D/A převodníkem kompatibilním s mnoha dalšími přístroji a transparentní kryt. 

HTC

Nový způsob interakce pomocí technologie HTC Edge Sense přináší do světa smartphonů přirozený stisk ruky. Místo hledání tlačítek nebo krkolomného ovládání displeje při focení selfie uživatel jednoduše stiskne telefon, aniž by se musel obávat, že mu vypadne z ruky. Sympatickým detailem je i to, že HTC Edge Sense reaguje na tlak, a tudíž bude fungovat za jakýchkoliv okolností, dokonce i pod vodou.

Konstrukce HTC U11 kombinuje kovový rám a odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, které bylo podrobeno 3D tvarování za použití extrémních teplot a tlaku tak, aby telefon perfektně padl do dlaně. Zadní strana je opatřena mnoha tenoučkými vrstvami vysoce reflexních vzácných minerálů, které spolu s jejím zakřivením vytváří liquid glass surface. Telefon je navíc odolný vůči prachu a vniknutí vody.

Potěchou pro oko je i 5.5” velký Quad HD displej, který se pyšní ostrostí a jasnou prezentací textu i fotografií i na přímém světle. Zároveň dodržuje standardní poměr stran 16:9, pro který aktuálně vzniká nejvíce obsahu.

Naladěn přímo pro uživatele

HTC U11 přichází také s inovacemi v oblasti zvuku. Nová verze technologie HTC USonic nyní umí nejen upravit zvuk přesně podle uživatelova sluchu, ale také aktivně potlačovat hluk z okolí. Využívá k tomu vestavěných mikrofonů a připojení prostřednictvím USB-C konektoru. Sluchátka USonic nejprve pomocí odrazů zvuku zmapují tvar uživatelova zvukovodu a následně podle nich upraví zvukový profil tak, aby přesně odpovídal jeho sluchu. Aktivní potlačení hluku pak kontinuálně monitoruje okolní zvuky a rychle reaguje tak, aby uživatele nerušily při poslechu jeho oblíbené hudby, sledování videa, ani při hraní her. A pro ty, kdo se přiklání k tradičnějším řešením, je v balení připravena i redukce z USB-C na 3,5mm Jack konektor. Je vybavena vestavěným D/A převodníkem, který poskytne perfektní zvuk a širokou kompatibilitu s dalšími zařízeními.

Upgradu se dočkaly i reproduktory HTC BoomSound Hi-Fi Edition. Jsou nyní ještě hlasitější a poskytují větší dynamický rozsah. Výškový reproduktor ukrytý ve sluchátku, je nyní opařen akustickou komorou, se kterou zní středy a výšky výrazně lépe. Basový reproduktor je také výrazně lepší, díky vylepšené magnetické soustavě dokáže zahrát silnější, čistší a v neposlední řadě i hlubší tóny.

HTC neopomenulo ani mikrofony. Ty stále dokáží zaznamenat zvuk ve vysokém rozlišení, ale prostorový záznam 3D audia se posunul ještě dál. Nejen že jde o nejlepší 3D záznam, které HTC dosud představilo, ale díky jejich rozmístění a technologii Acoustic Focus umožňují i zvukový zoom. To se může hodit například na koncertu, kde ruší hluk z hlediště. Při natáčení tak stačí použít zoom a rázem ruchy ustoupí do pozadí a v popředí zazní silný, čistý hlas interpreta.

Víceosý systém stabilizace obrazu fotoaparátu kombinuje optickou a elektronickou stabilizaci, čímž umožňuje dosáhnout vyšších expozičních časů a umožní uživateli vyfotit perfektní snímek, i když se mu klepou ruce.

Funkce Auto HDR Boost přináší výhody HDR, avšak bez zpoždění. Výsledkem jsou čistší a vyváženější snímky, které vznikají kombinací několika expozic. Fotoaparát tak zachytí veškeré detaily v temných stínech i nejjasnějších oblastech záběru bez zpomalení. Dokáže také vylepšit barvy i textury tak aby zachoval co nevíce detailů a poskytl za každých okolností ty nejlepší snímky.

Novinkou je také nový systém ostření UltraSpeed. Ten využívá všechny pixely senzoru, stejně jako pokročilé zrcadlové fotoaparáty. Uživatele tak bude těšit vysoký výkon a extrémně rychlé ostření při focení i natáčení videa. Záznamu videa se týká i technologie Temporal Noise Reduction. Ta vyhodnocuje několik po sobě jdoucích snímků a využívá je tak, aby odstranila nežádoucí šum a poskytla ta nejčistší videa.

HDR Boost je k dispozici i přednímu fotoaparátu s rozlišením 16 MPx a UltraPixelovou citlivostí na světlo, nechybí ani potlačení šumu. Takže i selfie budou vypadat skvěle, ať už je pořídíte ve dne, nebo v noci.

Výkonné U

Dostatečný výkon poskytne HTC U11 procesor Qualcomm Snapdragon 835 Mobile s podporou pro Gigabitové přenosy dat přes LTE, kterému sekundují 4 GB RAM. Díky nové výrobní technologii nabídne také dlouhou výdrž baterie. Každé HTC U11 je navíc opatřeno 64 GB UFS 2.1 paměti, která je stejně jako Snapdragon 835 tím nejlepším co trh nabízí. Ve výbavě nechybí ani rychlá čtečka otisků prstů pro snadný a bezpečný přístup ke všem funkcím.

Cloud22

Cena a dostupnost

Novinka s nekompromisní technologickou výbavou dorazí na náš trh v barvách Amazing Silver a Brilliant Black v průběhu června 2017. Doporučená cena je 19 990 Kč.