Hlavní navigace

HTC představuje smartphone iPhone One A9

22. 10. 2015

Sdílet

 Autor: HTC
Tak je to tady HTC představilo další iPhone... Vlastně ne, představilo model One A9, který jen vypadá jako iPhone.

Tak je to tady HTC představilo další iPhone... Vlastně ne, představilo model One A9, který jen vypadá jako iPhone.

Telefon bude dostupný ve stříbrné, černé, zlaté a červené barvě a ať už u jeho designu tvrdí HTC cokoli (různá superlativa), vypadá prostě jako poslední iPhone. Telefon je vybaven pětipalcovým Full HD Amoled displejem, který chrání sklo Corning Gorilla Glass 4.

Uvnitř se nachází osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 617, který se skládá ze čtyř jader s taktem 1,5 GHz a čtyř jader s taktem 1,2 GHz. Tlačítko na přední straně funguje také jako čtečka otisků prstů, takže snadné přihlašování je tu. Zadní kamera disponuje rozlišením 13 megapixelů a clonou F/2.0 s možností nahrávání Full HD videa (4K se nekoná a vůbec to nevadí, zatím je to stejně zbytečné a než si pořídíte 4K displej nebo televizi, bude tenhle telefon starý).

Telefon je vybaven všemi myslitelnými senzory od kompasu po magentický senzor či senzor světla. Telefon se bude prodávat s nejnovějším Androidem 6.0 a uživatelským rozhraním HTC Sense. K dostání budou vlastně dvě verze, lišit se mají jen kapacitou vnitřní paměti. První je varianta s 16 GB paměti a microSD slotem, který umožňuje zvětšit paměť o 2 TB, druhá verze bude mít 32 GB a stejný slot pro další paměť.

Cloud22

Specialitou telefonu je Dolby Audio Surround s funkcí Hi-Res Audio, která dokáže konvertovat 16bitové audio na 24bitové audio. Bohužel chybí Boomsound. Baterie má kapacitu 2150 mAh, což bude tak na jeden den aktivního používání telefonu. Naštěstí bude k dispozici funkce Quick Charge 3.0. Cena nového HTC One A9 by měla začínat na zhruba 15 000 korunách, což je dost vysoká částka a pokud netrváte na HTC, najdete u méně prémiových výrobců podobně dobrý telefon za zhruba deset tisíc.