Hlavní navigace

HTC slibuje díky blockchainovému mobilu výrazně lepší ochranu soukromí

 Autor: HTC
Blockchainový smartphone Exodus 1 od HTC zvýší ochranu soukromí i uživatelských dat podporou decentralizovaného webu. Nově lze tento mobil koupit i za běžnou měnu.
Pavel Louda 28. 2. 2019

Sdílet

Uživatelé smartphonu HTC Exodus 1 mohou aktualizovat své zařízení a získat přístup k decentralizovanému webu, a to pomocí prohlížeče Opera. Podle tvůrců se tím výrazně zvýší ochrana soukromí a bezpečnost uživatelských dat.

Výrobce navíc představil další decentralizované aplikace, se kterými blockchainový telefon dokáže pracovat a oznámil rozšíření distribuce.

„Exodus cílí na budoucnost dat a jejich ochrany. Představuje snahu o zcela novou architekturu internetu, která respektuje soukromí uživatele a klade důraz na ochranu jeho dat. Důležité je i navrácení kontroly nad digitálním obsahem těm, kteří ho vytvářejí,“ řekl Phil Chen, ředitel decentralizace v HTC.

Decentralizovaný web umožní přímý přístup k informacím a službám bez velkých korporací v roli prostředníka, který těží ze svěřených dat. Decentralizace lidem vrátí moc spravovat svá data nezávisle a získat z vytvořeného obsahu maximum.

Tento přístup umožní autorům přímou distribuci jejich obsahu, aniž by museli velkou část zisku odvádět společnostem, které jej ukládají a využívají.

HTC uvolnilo Management API ke klíčům peněženky Zion s vybranými partnery, jejichž cílem je ochrana uživatelských dat. Prvním z partnerů, který API využívá, je Opera.

Ta dává uživatelům možnost zabezpečit pomocí Exodusu 1 digitální majetek. Propojení s peněženkou Zion umožňuje spravovat digitální cennosti, provádět transakce a také se přihlašovat k různým službám. Klíče přitom zůstávají bezpečně uložené v zařízení.

„Jsme na úsvitu doby, kdy decentralizované služby zaútočí na momentální status quo. Stejně jako HTC jsme se i my rozhodli být mezi prvními, kteří umožní tuto transformaci,“ doplnil ředitel krypto oddělení společnosti Opera Charles Hamel.

Významným příkladem spojení prohlížeče Opera a peněženky Zion je možnost provádět mikroplatby za obsah webových stránek. Prostředky tak obdrží přímo autor, který se může oprostit od standardního obchodního modelu velkých mediálních domů, usilujících o maximální počet kliknutí na reklamu.

Od března bude Exodus 1 možné zakoupit pomocí běžných měn. V USA byla cena stanovena na 699 USD. Fanoušci kryptoměn ale mohou smartphone nadále získat za BTC, ETH, LTC a nyní také za Binance token BNB.

HTC oznámilo i podporu platformy Decentraland a hry Etheremon, které využívají tokenů ERC-721. Ty mohou uživatelé nově ukládat ve své peněžence Zion. Dalšími partnery, kteří obohacují nabídku decentralizovaných aplikací pro Exodus 1 jsou i následující projekty:

  • Blockfolio: Nejpopulárnější aplikace pro sledování vývoje kryptoměnového portfolia.
  • Numbers: Řešení umělé inteligence pro zařízení, která s uživatelským souhlasem sbírají data o spánku, pohybu, ale i řidičském chování. Ta dokáže vytřídit a připravit pro odeslání třetím stranám za účelem získání personalizovaných služeb.
  • Nodle: Poskytovatel připojení pro internet věcí, který v nadcházejících měsících bude využívat SDK peněženky Zion.