Hlavní navigace

HTC Ville poběží na Androidu 4.0

11. 11. 2011

Sdílet

 Autor:
Na internetu se objevily informace o chystaném chytrém telefonu HTC Ville, který bude představen ještě tento rok na Mobilním světovém kongresu.

HTC Ville bude první telefon od HTC, na kterém bude předinstalován operační systém Android 4.0 Ice Crean Sandwitch od Googlu. Bude to také první smartphone s novým uživatelským rozhraním Sense 4.0. Ville bude opatřen 4,3palcovým qHD Super AMOLED displejem. I když plnohodnotný HD displej by byl lepší, qHD je také velmi dobrý.

Telefon bude pohánět dvoujádrový procesor Snapdragon Series 4 (Krait) na frekvenci 1,5GHz od společnosti Qualcomm a uživatelé se dočkají také 8megapixelového fotoaparátu, jenž je schopný nahrávat 1080p video. Mezi další zveřejněné specifikace patří oblíbené Beats audio, podpora HSPA+ a výkonná 1650mAh baterie. HTC Ville podle všeho nepřinese podporu technologie NFC, která umožňuje placení v obchodech pomocí mobilního telefonu. Spolu s HTC Ville bude na Světovém mobilním veletrhu, který se každoročně odehrává ve španělské Barceloně, představen očekávaný smartphone HTC Edge.