Hlavní navigace

Huawei Ascend G6 nyní v prodeji v České republice

24. 5. 2014

Sdílet

 Autor: Huawei
Společnost Huawei zahájila od 22. května 2014 na českém trhu prodej nového zástupce střední třídy Huawei Ascend G6. Nový model, který byl oficiálně poprvé představen na konci února na veletrhu MWC 2014 v Barceloně, nabízí atraktivní poměr ceny a výkonu v kombinaci se zajímavým designem.

Společnost Huawei zahájila od 22. května 2014 na českém trhu prodej nového zástupce střední třídy Huawei Ascend G6. Nový model, který byl oficiálně poprvé představen na konci února na veletrhu MWC 2014 v Barceloně, nabízí atraktivní poměr ceny a výkonu v kombinaci se zajímavým designem.

Huawei Ascend G6 nabízí 4,5palcový qHD 960 x 540 LCD displejem s hustotou 245 PPI. S tloušťkou 7,5 mm a hmotností 115 g padne dobře do dlaně. Tělo telefonu je vyrobeno z kvalitních plastů, které v kombinaci s kovovými leštěnými prvky dodávají designu telefonu elegantní vzhled.

Huawei Ascend G6Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz a 2000 mAh lithium-polymerová baterie, která umožňuje až 30% úsporu energie. Huawei Ascend G6 je vybavený nejnovější verzí uživatelského rozhraní Emotion UI 2.0. Navigaci výrazně usnadňuje nastavitelná výchozí obrazovka a pokročilejší uživatelská rozhraní „Standard“ a „Simplicity“. Na jednoduchém uživatelském rozhraní jsou často používané funkce, jako telefon, SMS a fotoaparát, výhodně umístěné tak, aby k nim byl snadný a rychlý přístup. Vyskakovací pokyny pomáhají v obsluze smartphonu začátečníkům. V souladu se svými preferencemi si lze vybrat z více než 1000 různých motivů.

Ascend G6 nabízí zdokonalené fotografické funkce díky tipům pro automatické zaostřování a náhledům „selfie“ fotek. Přední 5megapixelový fotoaparát umožňuje spontánní focení s hlasem aktivovaným snímáním fotek, automatické rozpoznávání scény nebo automatickou retuš obličeje. Ascend G6 má širokoúhlý objektiv se záběrem 88 stupňů. Fotografiím je možné dodat další rozměr funkcí „Audio Photo“ která vyfotí snímek a nahraje k němu 10sekundový zvukový záznam. Ty lze pak okamžitě sdílet s přáteli na Facebooku a na WeChat.

Zadní 8megapixelový fotoaparát je vybaven snímačem AF s BSI a světelností f/2.0 a asférickou čočkou s pěti plastovými prvky (5P). Dále nabízí funkce pro vícenásobnou expozicí, horizontální snímání a panoramatické funkce.

Huawei Ascend G6 je na českém trhu dostupný od 22. května 2014 u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci, a to v klasickém černém nebo v bílém provedení za doporučenou prodejní cenu 5990,- Kč vč. DPH. Od června se objeví také ve verzi s podporou vysokorychlostních sítí LTE (Ascend G6 4G) v nabídce operátorů O2 a T-Mobile.