Hlavní navigace

Huawei Ascend P6, prý nejtenčí smartphone na světě

19. 6. 2013

Sdílet

 Autor: Huawei
Společnost Huawei představila telefon Ascend P6, údajně nejtenčí smartphone na světě (6,18 mm).

 Smartphone má čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz a kovové tělo. Nabízí 4,7 palcový displej in-cell s vysokým rozlišením a fotoaparát 5MP. Váží asi 120 g. Technologie MagicTouch zaručuje vyšší citlivost displeje i při ovládání v rukavicích. Použitým pperačním systémem je Android 4.2.2.

Podle dodavatele se jedná o stylový a módní výrobek určený např. manažerům. Je dostatečně malý na to, aby se vešel i do té nejmenší kapsy nebo tašky. 

Intuitivní ovládání a snazší individuální nastavení umožňuje uživatelské rozhraní Huawei Emotion. V nové verzi rozhraní byla aktualizována funkce Uni-Home včetně zvýšeného zabezpečení, dále funkce Huawei Me Widget, MagicTouch, a SmartReading. Nově obsahuje rozhraní Huawei Emotion fotografické funkce panoramatických fotek a rozpoznávání obličeje.

Proprietární úsporné technologie Huawei Automated Discontinuous Reception (ADRX) a Quick Power Control (QPC), které zajišťují efektivní využívání baterií a rychlejší sdílení souborů. Díky funkci AirSharing pro více displejů lze telefon připojit k celé řadě zařízení. Tato funkce umožňuje například snadno sdílet dokumenty.
Huawei Ascend P6 se dodává v barevných kombinacích bílá, černá a růžová s pouzdrem v příslušné barvě. Od června se začne prodávat v Číně a od července v západní Evropě, a to prostřednictvím operátorů a prodejců Vodafone, Telefonica, Orange, H3G, O2, Carphone Warehouse, TalkTalk, Media Markt & Saturn, TIM a také u online prodejců Amazon a CDiscount. Další trhy budou následovat.