Hlavní navigace

Huawei MateBook si to chce rozdat se Surface Pro 4

22. 2. 2016

Sdílet

 Autor: Huawei
Barcelonský veletrh Mobile World Congress máme v plném proudu. Podívejme se co nového představila společnost Huawei.

Barcelonský veletrh Mobile World Congress máme v plném proudu. Podívejme se co nového představila společnost Huawei.

Již jsme psali o tom, že Huawei plánuje představit rivala tabletu Surface Pro 4. Nutno říci, že oproti tabletu od Microsoftu, má MateBook několik es v rukávu. Tablet je velmi tenký a lehký, váží 630 gramů a na tloušťku má 6,9 mm. Přitom obrazovka tabletu nabízí rozlišení 2160 x 1440 pixelů na dvanácti palcích. 

Čtečka otisků prstů je zabudovaná mezi tlačítka pro ovládání hlasitosti. K dispozici bude několik variant tabletu s procesory Intel Core m3, m5 nebo m7. Jediným USB konektorem je USB typu C, takže pro všechny flasky a myši a externí disky budete potřebovat buď redukci nebo novou myš / flashku / externí disk.

Huawei MatebookK tabletu se vyrábí také tenká klávesnice a dotykové pero s 2048 úrovněmi přítlaku se zabudovaným laserovým ukazovátkem, takže budete moci vesele trestat spící účastníky meetingů a konferencí. Základní verze MateBooku by měla stát 700 dolarů. Za těch cca 18 000 korun dostanete 128 GB místa pro ukládání dat, 4 GB operační paměti RAM a procesor Intel Core m3. Není potom lepší koupit si za skoro stejné peníze třeba Yogu od Lenova? Klávesnice se prodává zvlášť za 129 dolarů.

Za lépe vybavený MateBook zaplatíte 1600 dolarů. Ten nabízí 8 GB paměti RAM a 512 GB místa pro prezentace a excelovské tabulky. Procesorem je Intel Core m7. MateBook se bude prodávat s černým předkem a stříbrným... zadním krytem nebo s bílým předním rámečkem a zlatým krytem. Klávesnice je podsvícená a nepoškodí ji ani nechtěně vylitá káva či jiný nápoj. Dotykové pero se prodává samozřejmě také zvlášť, bude stát 60 dolarů. Baterie tabletu má kapacitu, která by měla vydržet zhruba 10 hodin provozu. K tabletu je možné přikoupit ještě MateDock , což je redukce pro VGA, USB a Ethernet. Štíhlé tělo a nízká hmotnost si vybraly daň v podobě krabičky, kterou s sebou (kromě adaptéru) budete muset nosit navíc.

cyber23

 

Byl pro vás článek přínosný?