Hlavní navigace

Huawei představil exkluzívní smartphone se safírovým sklem

 Autor: Huawei
Chytrý telefon Huawei Ascend P7 Sapphire Edition je prvním běžně komerčně dostupným telefonem s odolným sklem displeje a keramickým zadním krytem.
Ondřej Hergesell 9. 9. 2014

Sdílet

Huawei představil na veletrhu IFA exkluzivní limitovanou safírovou edici své vlajkové lodi, modelu Ascend P7 Sapphire Edition. Tento přístroj je prvním běžně komerčně dostupným telefonem s extrémně odolným safírovým krycím sklem displeje. Navíc zadní kryt baterie je osazen keramickým povrchem, který je výrazně odolnější proti odření.

 

Z hlediska stupnice tvrdosti je nad safírem pouze diamant, takže pětipalcový displej Ascendu P7 v safírovém provedení opravdu běžným způsobem nepoškodíte. Nový model se objeví v průběhu 3. čtvrtletí v omezeném množství zatím pouze na čínském trhu a evropská verze by měla následovat později.

Stejně tak nejasná je cena přístroje, firma doposud otázku cenové strategie safíroveého modelu nekomentovala. Zajímavou informací však je, že Huawei plánuje v budoucnu osazovat safírem všechny své špičkové modely. Čínská firma zároveň oznámila, že od květnového uvedení modelu Ascend P7 prodala v sedmdesátce zemí světa více než dva miliony kusů tohoto přístroje, přičemž i díky tomu drží na světovém trhu smartphonů třetí pozici s podílem 6,9 procent.