Hlavní navigace

Huawei představil exkluzívní smartphone se safírovým sklem

9. 9. 2014

Sdílet

 Autor: Huawei
Chytrý telefon Huawei Ascend P7 Sapphire Edition je prvním běžně komerčně dostupným telefonem s odolným sklem displeje a keramickým zadním krytem.

Huawei představil na veletrhu IFA exkluzivní limitovanou safírovou edici své vlajkové lodi, modelu Ascend P7 Sapphire Edition. Tento přístroj je prvním běžně komerčně dostupným telefonem s extrémně odolným safírovým krycím sklem displeje. Navíc zadní kryt baterie je osazen keramickým povrchem, který je výrazně odolnější proti odření.

 

Z hlediska stupnice tvrdosti je nad safírem pouze diamant, takže pětipalcový displej Ascendu P7 v safírovém provedení opravdu běžným způsobem nepoškodíte. Nový model se objeví v průběhu 3. čtvrtletí v omezeném množství zatím pouze na čínském trhu a evropská verze by měla následovat později.

Stejně tak nejasná je cena přístroje, firma doposud otázku cenové strategie safíroveého modelu nekomentovala. Zajímavou informací však je, že Huawei plánuje v budoucnu osazovat safírem všechny své špičkové modely. Čínská firma zároveň oznámila, že od květnového uvedení modelu Ascend P7 prodala v sedmdesátce zemí světa více než dva miliony kusů tohoto přístroje, přičemž i díky tomu drží na světovém trhu smartphonů třetí pozici s podílem 6,9 procent.