Hlavní navigace

Huawei představuje P8

21. 4. 2015

Sdílet

 Autor: Huawei
Designové detaily telefonu Huawei P8 evokují stránky, vazbu a desky tradičních knih. Jednodílné hliníkové tělo s pískováním ve tvaru diamantu zvýrazňuje texturu kovu.

Telefon se dodává ve čtyřech elegantních barevných verzích: ve stříbrné, zlaté, černé a šedé. 

Hlavní prvky designu a technologií

Huawei P8 pokračuje v minimalistické designové tradici předchozích generací řady P. Mezi jeho hlavní prvky patří: 

 • Proces nano-lisování vede k mimořádně těsnému a bezešvému spojení 1,5 mm tenké plastové destičky s jedním z největších displejů v odvětví.
 • Telefon je 6,4 mm tenký, podporuje dvě SIM karty a umožňuje připojení k sítím 4G (tam kde je tato služba dostupná).
 • Trojvrstvý design inspirovaný žraločími žábry zvyšuje spolehlivost a odolnost zařízení.
 • Uvnitř telefonu pracuje nový 64bitový osmijádrový procesor Kirin 930, který zvyšuje výkonnost přibližně o 20 % v porovnání s jinými telefony s podobnou výdrží baterie.
 • Elegantní zadní kryt je z oceli, což dodává přístroji konstrukční pevnost. 

Huawei P8

Zážitky pro uživatele 

Huawei P8 je navržen tak, aby poskytoval řešení pro běžné problémy a splňuje potřeby zákazníků – jak ty jednoduché tak i ty složitější. 

Úplný snímek obrazovky pořídíte snadno a rychle dvojitým poklepáním a když na displeji opíšete kroužek, pohotově zachytíte obsah displeje. Funkce „vyhledat telefon hlasem“ navíc umožňuje uživatelům přivolat si odložený smartphone, který na zavolání odpoví přes reproduktor.

Systém řízení spotřeby energie vytváří efektivní spojení mezi štíhlou konstrukcí telefonu Huawei P8 a úsporným výkonem. Přístroj je napájen 2 600mAh baterií a je vybavený osmijádrovým, 64bitovým procesorem Kirin 930.  

Huawei P8 přináší inovativní funkce pro hlas a zvuk. V hlučném prostředí mohou uživatelé zvýšit hlasitost až na 58 % nad běžnou úroveň. Za větru dokáže smartphone při použití sluchátek s mikrofonem potlačit až 90 % hluku větru. Super hands-free funkce navíc podporuje hands-free hovory s vysokou kvalitou zvuku v okruhu 2 metrů. Interní nezávislý audio dekodér umožňuje až zdvojnásobit hlasitost hudby při zachování stejné kvality.

Pokud jde o zvyklosti uživatelů a nastupující trendy, Huawei P8 poskytuje úplný soubor řešení: 

 • Pro uživatele 4G SIM karet přístroj podporuje dvě 4G SIM karty se dvěma flexibilními sloty.
 • Po zjištění a připojení telefonu s jiným zařízením přes Bluetooth, například s Huawei TalkBand B2, lze telefon automaticky odemknout bez zadávání hesla.
 • Roaming je optimalizovaný pro 4G sítě a P8 se tak připojuje k síťovým roamingovým službám přibližně třikrát rychleji než průměrné telefony.
 • Navíc díky volitelnému E-ink displeji na zadní části telefonu se může kovový zadní kryt za pár sekund proměnit na elektronickou knihu. 

Fotoaparát, který umí i luminografii

Huawei P8 představuje nový přístup ke konstrukci fotoaparátu, který využívá kombinaci hardwaru, softwaru a vlastních firemních algoritmů a uživatelům pomáhá pořizovat fotografie i v nejhorších světlených podmínkách. Mezi hlavní prvky patří: 

 • Špičková technologie optické stabilizace obrazu s až 1,2°, díky které dokáže telefon pořizovat kvalitní fotografie i videa a také potlačovat chvění fotoaparátu, takže snímky jsou vždy ostré.
 • První čtyřbarevný RGBW snímač na světě, který při snímání scén s vysokým kontrastem zvyšuje jas až o 32 % a za slabého osvětlení jej snižuje až o 78 %.
 • Nezávislé zpracování obrazu na úrovni digitálních zrcadlovek DSLR, které potlačuje obrazový šum při fotografování a inteligentně zjišťuje vysoké kontrasty.
 • Čtyři profesionální snímací režimy pro slabé osvětlení, které uživatelům umoňují přístup do virtuálního foto a video studia pro zachycení uměleckých inspirací.

Například režim luminografie (malování světlem), jeden ze čtyř profesionálních režimů pro snímání za slabého osvětlení, využívá manuální závěrku fotoaparátu Huawei P8 pro zachycení širokých záběrů světla. Režim luminografie dokáže v noci zachytit otáčející se ruská kola a na uměleckém snímku ukázat kruhové paprsky světla. Uživatelé mohou pomocí baterky za tmy „malovat světlem“ vlastní obrázky. Další první technologie v oboru pro fotografování za slabého světla je režim kontroly expozice a náhledu. Telefon uživatelům umožňuje si prohlédnout, jak snímek bude vypadat a tak usnadňuje tvůrčí experimentování se světlenými zdroji ve tmě.

Režisérský režim telefonu Huawei P8 je první profesionální video funkcí na smartphonu. Umožňuje režírovat a ovládat další až tři jiné telefony se systémem Android při snímání video scény ze čtyř různých úhlů současně a zároveň synchronizovat stříhání videoklipu.

Huawei P8 rovněž představuje výkonný nový selfie režim, který umožňuje předem nastavit úpravy fotografie a zachytit tak a individuálně zvýraznit jedinečnou krásu každého člověka. Více lidí se tak může zapojit do zábavy.

Nová laťka pro mobilní připojení

Během průzkumu a naslouchání potřebám uživatelů prémiových smartphonů se společnost Huawei zaměřila na řešení problémů spojených s přerušováním hovorů a slabým signálem. S využitím genetického kódu Huawei v oblasti světově prvotřídní komunikační technologie telefon Huawei P8 ve své kategorii nastavuje novou laťku pro plynulé a nepřerušované připojení k síti.

Huawei P8 díky vlastní technologii Signal+ nově definuje oborové měřítko hladkého připojení k síti. Kompaktní a výkonná duální anténa a rychlá přepínací technologie umožňuje smartphonu okamžitě přepnout mezi anténami a udržet tak připojení k silnému signálu. Technologie Signal+ navíc zvyšuje množství úspěšných hovorů a to i v případě, že uživatel jede vlakem rychlostí až 300 km/h. 

Uživatelé, kteří často cestují letecky, znají problém, že připojit se k síti po přistání na letišti nějakou dobu trvá. Huawei P8 zvyšuje rychlost připojení k roamingové síti. Na základě údajů z mezinárodního roamingového testu z více než 20 států a regionů v Asii, Austrálii, Evropě, Latinské Americe a Severní Americe se síťovým roamingovým výkonem optimalizovaným pro sítě 4G se Huawei P8 synchronizuje se síťovými roamingovými službami přibližně třikrát rychleji než průměrný telefon. 

Cloud22

Ceny a dostupnost

Huawei P8 má dvě verze, standardní a prémiovou. Na českém trhu bude nejprve zahájen prodej standardní verze Huawei P8 (16 GB, single SIM) koncem května ve volné distribuci za doporučenou maloobchodní cenu 12 990 Kč vč. DPH, prémiová verze (64 GB, Premium) by se měla objevit na trhu v druhé polovině roku za cenu 15 990 Kč.