Hlavní navigace

Huawei přináší nový smartphone Ascend G300

 Autor: Huawei
Společnost Huawei představuje nový 4palcový smartphone s názvem Ascend G300, který slibuje dobrý poměr cena/výkon.
Pavel Kreuziger 30. 4. 2012

Sdílet

Mezi technické specifikace novinky patří 1 GHz procesor a 512 MB paměti RAM. Telefon běží na operačním systému Android 2.3, přičemž byla potvrzena aktualizace na Android verze 4.0 Ice Cream Sandwich.


Smartphone, který přichází na trh v titanově šedém provedení, disponuje čtyřpalcovým WVGA displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů, který je chráněn speciálním bezpečnostním sklem Corning Gorilla Glass. Telefon Ascend G300 je vybaven také Li-Ion baterií o kapacitě 1 500 mAh, která vydrží na jedno nabití až dva dny (v závislosti na způsobu používání). Tuto baterii lze dobít do dvou hodin.

Uživatelé se mohou těšit na vestavěnou paměť o velikosti 2 GB, fotoaparát o rozlišení 5 megapixelů s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou, a samozřejmě také řadu předinstalovaných aplikací, jako je Facebook, Google+, Twitter, diktafon či kancelářská sada Documents To Go.

Telefon je k dispozici u vybraných prodejců od druhé poloviny dubna za doporučenou maloobchodní cenu 4 490,- Kč včetně DPH. Update na Android 4.0 ICS bude k dispozici v průběhu měsíce června.