Hlavní navigace

Huawei ukázal 5G čipset Balong 5000

1. 2. 2019

Sdílet

 Autor: Huawei
Huawei představil údajně nejrychlejší 5G čipset Balong 5000 společně s prvním komerčním 5G zařízením Huawei 5G CPE Pro. Společně tyto dva nové produkty poskytují nejrychlejší bezdrátové připojení na světě využitelné pro smartphony, domov, kancelář nebo na cesty.

Balong 5000 oficiálně otevírá éru do světa 5G. Kromě smartphonů podporuje širokou škálu produktů 5G, včetně domácích širokopásmových zařízení, přístrojů připojených k vozidlu a také modulů 5G.

Balong 5000 podporuje na jediném čipu sítě 2G, 3G, 4G a 5G a účinně snižuje latenci a spotřebu energie při výměně dat mezi různými režimy. V pásmu 6 GHz (pásma s nízkým kmitočtem, hlavní spektrum používané pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 4,6 Gb/s.

Na spektru mmWave (vysokofrekvenční pásma využívaná jako rozšířené spektrum pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 6,5 Gb/s, což je desetkrát rychlejší než nejlepší 4G LTE rychlosti na současném trhu.

Balong 5000 je také prvním čipsetem, který podporuje obě síťové architektury – standalone (SA) a non-standalone (NSA) a dokáže tak reagovat jak na nároky běžných uživatelů, tak i poskytovatelů sítí v různých fázích vývoje 5G technologií.

Balong 5000 je první multimodální čipová sada na světě, která podporuje komunikaci Vehicle to Everything (V2X), která poskytuje nízkou latenci a vysoce spolehlivé řešení pro připojená vozidla. Chytré telefony společnosti Huawei s kapacitou 5G poháněné systémem Balong 5000 budou představeny na letošním Mobile World Congress v Barceloně.

Huawei 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Skrze 5G síť může být video o velikosti 1GB ve formátu HD staženo za 3 sekundy a video v rozlišení 8K může být hladce streamováno bez sebemenších problémů. Kromě domácího využití může být zařízení Huawei 5G CPE Pro použito i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků.

Cloud22

Díky nové technologii Wi-Fi 6, dokáže Huawei 5G CPE Pro vyvinout rychlost až 4.8 Gb/s. Jde o první 5G CPE, který podporuje Huawei HiLink.

 Huawei zahájil výzkum a vývoj 5G sítí již v roce 2009 a v současné době je jediným dodavatelem, který může poskytovat komplexní 5G systémy.