Hlavní navigace

Hypervisor od Xenu nabízí pokročilejší virtualizaci i vyšší bezpečnost

Nový hypervisor Xen 3.3, který představilo sdružení Xen.org, přináší podporu napříč platformami, vysoký výkon, lepší zabezpečení i nové funkce pro implementaci virtualizace.
Pavel Louda 8. 9. 2008

Sdílet


Nový hypervisor Xen 3.3, který představilo sdružení Xen.org, přináší podporu napříč platformami, vysoký výkon, lepší zabezpečení i nové funkce pro implementaci virtualizace.
Vydání enginu Xen 3.3, nejnovější verze open source hypervisoru, oznámilaorganizace Xen.org. Novinka přináší uživatelům řadu nových progresivních funkcí a vylepšení, zaměřených na další posílení celkového výkonu hypervisorového enginu v klasických firemních počítačových prostředích - například příspěvkem Intelu do projektu Xen je podpora paralelního zpracování, která zaručuje, že řešení na bázi Xenu mohou plně využívat předností nové generace mikroprocesorových technologií.
„Xen 3.3 je optimalizován pro parametry nové intelovské mikroarchitektury Nehalem, která se vyznačuje vylepšením správy napájení, výkonu, I/O operací a síťových funkcí a umožňuje vytvářet lepší řešení pro správu flexibilních zdrojů v energeticky úsporném datovém centru,“ řekl Imad Sousou, ředitel Intel Open Source Technology Center.
Engine Xen 3.3 nabízí uživatelům nástroje pro dosažení nižších hardwarových nákladů na jeden virtuální stroj. Jeho doplňkovou výhodou je optimální využití energie pro napájení serveru. To z něj dělá podle výrobce vhodnou volbu pro zavádění virtualizace ve velkých datových centrech. Kromě toho využívá Xen také hardwarové i softwarové techniky, které umožňují virtualizovat nejnovější i starší operační systémy pro dosažení maximálního výkonu.
Xen 3.3 nabízí škálovatelný virtualizační engine, který podporuje širokou řadu serverových a PC čipsetů – od superpočítačů až po PDA. Umožňuje realizovat efektivní virtualizaci pro platformy na bázi x64, IA64 a ARM a díky vazbám na přední výrobce CPU a čipsetů, kteří jsou zapojeni do projektu Xen, podporuje Xen 3.i 3 nejnovější hardwarové virtualizační funkce. Xen podporuje architektury vícejádrových CPU, umožňující větší konsolidaci virtualizovaných procesů na nejmodernějších CPU a také vyšší počty virtuálních CPU připadajících na virtuální stroj.