Hlavní navigace

IDC IT Security Roadshow 2007 s akcí přímo z pražských ulic

29. 3. 2007

Sdílet

Dvojice expertů bojujících proti počítačové kriminalitě vystoupí na letošním jubilejním 5. ročníku, který začal 13. února v Bělehradu, 6. března navštíví Prahu a vše završí – v září – ve Vídni. A co bude jeho náplní?

Dvojice expertů bojujících proti počítačové kriminalitě vystoupí na letošním jubilejním 5. ročníku, který začal 13. února v Bělehradu, 6. března navštíví Prahu a vše završí – v září – ve Vídni. A co bude jeho náplní?

Na každé konferenci proběhne setkání se zástupci koncových uživatelů z řad bezpečnostních specialistů, CIO, COO, IT manažerů a manažerů plánování a strategie IT. Přednášející – Ofer Akerman a Craig Fellenstein – využijí ve svých příspěvcích zkušeností se specifickými problémy jednotlivých zemí a budou se mimo jiné zabývat tématy:

Přijetí nařízení ochrany dat a sítí
Zajištění pracovních stanic, kanceláří a budov
Ochrana sítí před vnitřními i vnějšími hrozbami
Zabezpečení webových a klasických aplikací
Zabezpečení mobilních a bezdrátových sítí
Hackerské techniky a jejich rozpoznáním
Prevence bezpečnosti a detekce narušení
Nástroje a výzvy současného kódování
Odcizení identity a její řízení

Akce přímo v terénu

To samé vás čeká 6. března v Praze a navíc – Sebastian Schreiber bude přímo v terénu pražského centra prověřovat zranitelnost zabezpečení tamních Wi-Fi sítí.
Jeho jedinými pomůckami budou notebook, WLAN anténa a GPS, který bude zaznamenávat mapu jízdy. I když zákonná omezení nedovolují přímo proniknout do šifrovaných WLAN sítí, přesto se návštěvníci IDC IT Security Roadshow 2007 mohou těšit na názorné ukázky a vysvětlení, jak jednotlivá napadení fungují.

Kdo bude přednášet

Ofer Akermana a Craig Fellenstein, patří mezi uznávané kapacity oblasti informační bezpečnosti. Na konferenci budou – formou Platónovských dialogů – hovořit o otázce proaktivního zabezpečení IT a zprostředkují příspěvky světově proslulých i domácích odborníků a profesionálů a také zástupců hlavních regionálních a lokálních partnerů, kterými jsou: Cisco, APC, CA, Websense, Symantec, Internet Security Systems, Barracuda Networks, Qualys, HP a Secure Computing.
IDC očekává v letošním roce ve většině zemí střední Evropy nárůst výdajů na bezpečnostní software až o 23 %. Nejméně o 20 % porostou i výdaje na notebooky, což představuje téměř čtyřnásobek růstu stolních PC. Situaci dále nahrávají poskytovatelé mobilních služeb, kteří rozšířili svou „bezdrátovou“ nabídku a současně i poskytovatelé pevných linek, kteří zpřístupňují širokopásmové připojení i pro menší firmy a domácnosti.


Více informací a přihlášku najdete zde.


–––––––---
Kdo jsou?
Craig Fellenstein zastává pozici výkonného ředitele newyorské Intelligence Operations Group a je autorem čtyř knih věnovaných IT a obchodu. Působí rovněž jako přední konzultant v oblasti boje proti terorismu a mezinárodní bezpečnostní specialista.
Během jeho 30leté kariéry pracoval jako globální vedoucí architekt pro IBM, Boeing, Xerox a Dana Corporation. Tento veterán americké armády má na svém kontě víc než 100 patentů.

Ofer Akerman je světově proslulý odborník na oblast počítačové ochrany a zaměřuje se především na inteligentní ochranná opatření, prevenci nežádoucích průniků a vyšetřování počítačové kriminality. Už více než 10 let pomáhá vládním i finančním institucím, zdravotním organizacím a soudním orgánům posílit zabezpečení jejich systémů.

Autor článku