Hlavní navigace

IDC: Prodejnost tabletů v 1. čtvrtletí 2012

10. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © pedrosilva82 - Fotolia.com
Podle analytické společnosti IDC se v prvním čtvrtletí 2012 prodalo po celém světě 17,4 milionu tabletů. Při srovnání se stejným obdobím v roce 2011 trh vzrostl o 120 %. Jak se změnilo pořadí výrobců?

O tablety s operačním systémem Android není zájemPři srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se prodeje tabletů za první kvartál 2012 propadly o 38,4 %. Důvodem byl nezájem spotřebitelů o tablety s operačním systémem Android, kdy všichni jejich výrobci zaznamenali pokles prodejů.

Naopak Apple si v souvislosti se zlevněním iPadu druhé generace a následně uvedení nového iPadu nadále drží pozici jedničky.

Apple v prvním čtvrtletí 2012 prodal 11,8 milionu tabletů. Při srovnání s předchozím čtvrtletím se sice jedná o propad ve výši 30,5 %, ale jeho tržní podíl se zvedl mezičtvrtletně z 54,7 % na 68 %.

CS24

Na druhou příčku se zpět vrátil Samsung a odsunul Amazon na pozici třetí. Čtvrtým výrobcem tabletů se stalo Lenovo následované pátým Barnes & Noble.

Analytici předpokládají, že s novými modely Android tabletů se výrobcům rychle podaří získat zpět ztracený tržní podíl. S blížícím se uvedením tabletu od Googlu lze očekávat snižování cen z pohledu Amazonu a bude zajímavé sledovat vliv nových tabletů běžících na Windows 8, které by se na trhu měly objevit ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: IDC

Byl pro vás článek přínosný?