Hlavní navigace

IFA 2009: Eko Blu-ray přehrávač Sharp BD-HP22S

 Autor:
Sharp v poslední době jede na „eko vlně“, není se proto co divit, že i jeho další na veletrhu představený výrobek je maximálně energeticky úsporný Blu-ray přehrávač BD-HP22.
Jan Kovář 7. 9. 2009

Sdílet

Jak se na Blu-ray přehrávač sluší a patří, podporuje i na veletrhu demonstrovaný již dříve představený Sharp Aquos BD-HP22S (BD-HP22H v Británii) všechny nejnovější funkce BD-Live nabízené v rámci standardu Blu-ray Profile 2.0. To znamená možnost připojit se k internetu a stahovat a zobrazovat extra informace k filmům, například komentáře, fotografie a video z natáčení, či dokonce alternativní zakončení (teoreticky, jestli o takovém filmu víte, dejte vědět).

BD-HP22S nepřehrává pouze Blu-ray disky, ale také DVD a CD. DVD disky jsou převzorkovány na plné HD rozlišení (1080p) a přehrávač by si měl bez problémů poradit i s filmy s 24 snímky za sekundu (24p). Podporované zvukové standardy jsou Dolby True HD, Dolby Digital Plus a DTS-HD.

„Eko“ nálepka je zajištěna díky nízké spotřebě jen 21 wattů při běžném provozu a 0,7 wattu v pohotovostním. Přehrávač je také vybaven širokou škálou možností propojení, jako je HDMI 1.3, USB, komponentní a video výstup, stereo audio výstup a optický digitální audio výstup. Další vlastností BD-HP22S je funkce simultánního HDMI a YUV obrazového výstupu. Což znamená, že film může být sledován přes HDMI připojení na LCD televizi v ložnici a přes YUV připojení v obývacím pokoji ve stejný okamžik.

Fuknce AquosLink je také praktická, diváci mohou ovládat jejich nový Blu-ray přehrávač pomocí dálkového ovladače, stejně jako ostatní zařízení, které podporují tuto funkci.

Sharp Aquos BD-HP22S