Hlavní navigace

IFA 2010: Dva tablety ViewSonic

9. 9. 2010

Sdílet

ViewSonic představil 10“ tablet s dvěma operačními systémy - Androidem i Windows 7. K vidění byl i menší ViewPad 7 s Androidem 2.2.

Největším tématem veletrhu IFA 2010 byly bezesporu 3D televize, nicméně velkého prostoru se dostávalo i tabletům, tedy malým přenosným počítačům s dotykovou obrazovkou. Zájem o ně ze strany zákazníků i výrobců vyvolal úspěch Apple iPad, a tak ostatní producenti nyní rychle následují. Na veletrhu uvedl svou novinku Galaxy Tab jihokorejský Samsung, japonská Tohiba ale například i americký ViewSonic.

Jeho „SuperPDA“ ViewPad 100 má tu velkou výhodu, že si uživatelé mohou při startu vybrat ze dvou operačních systémů a to Android 1.6 a Windows 7 Home Premium. Smyslem takové funkce je hlavně učinit tablet atraktivní pro podnikové zákazníky, jejichž aplikace mohou vyžadovat právě operační systém Windows. Zároveň má ale uživatel možnost přepnout do systému Android, v případě zaměstnance například když tablet používá i pro svou soukromou potřebu.

ViewPad 100 má 10“ obrazovku s rozlišením 1024x600 a procesor je na poměry tabletů poměrně výkonný Intel Arom N455 s frekvencí 1,66 GHz, operační paměť činí 1 GB DDR3 a data jsou ukládána na 16GB SSD disk. Takto výkonný hardware je nutný hlavně pro Windows, Android se spokojí s menším výkonem. Úložnou kapacitu lze rozšířit SD kartou, tablet také nabízí A-GPS navigaci a 1,3-megapixelovou kameru pro on-line videohovory. Mezi konektory je i USB a VGA výstup. Z hlediska výkonu tedy ViewPad 100 vypadá lákavě nicméně panují obavy stran výdrže baterie.

Android verze 1.6 je už poněkud starší, takže například nepodporuje Flash webové stránky, nicméně právě Windows Flash podporují bez problémů.

Komu by připadal ViewPad 100 příliš velký, Android zastaralý a Windows nepotřebná, může místo toho zvolit jinou novinku ViewSonic a to tablet ViewPad 7. Ten má 7“ obrazovku podporující multi-touch ovládání a nejnovější operační systém Android 2.2. Navíc funguje bez problémů i jako mobilní telefon, má i slot na SIM karty. Výbava zahrnuje Wi-Fi, Bluetooth, A-GPS navigaci, slot pro SD karty a zadní i přední kameru.

Obě novinky by se měly začít prodávat ještě do Vánoc, větší ViewPad za cenu kolem 13800 korun a ViewPad 7 za něco pod 10000.

skoleni

ViewSonic ViewPad 7

ViewSonic ViewPad 100