Hlavní navigace

IFA 2010: Foto a video Samsung

 Autor:
Samsung představil nové modely spotřebitelských videokamer a šikovných fotoaparátů.
Karel Krutý 8. 9. 2010

Sdílet

Samsung na veletrhu IFA 2010 vystavoval nejen nové HD a 3D televizory, ale i menší elektroniku s 'obyčejným' 2D obrazem a to hlavně fotoaparáty a HD videokamery. Některé z těchto modelů byly formálně na trh uvedeny již dříve, nicméně na veletrhu si je zákazníci mohli poprvé pořádně prohlédnout.

Hodně se Samsung chlubil fotoaparáty Samsung se dvěma displeji, jako například nedávno uvedený model ST600. Druhý 1,8“ displej přitom dává fotografům výhodu v možnosti snadnějšího fotografování z pozice před přístrojem. Rozlišení snímače je 14,2 megapixelů, jak to vyžaduje současná tržní móda, a model by měl být finálně nabízen v černé a zlaté barvě, takže ne v celé šíři pastelových tónů, jak to ještě nedávno vypadalo (alespoň ne v Evropě). ST600 je vybaven optikou Schneider Kreuznach a optickou i digitální stabilizací obrazu. Více o ST600.

Samsung ST600


Samsung také vystavoval svoji novou videokameru HMX-T10 s plným HD rozlišením, která byla uvedena na trh v průběhu veletrhu. T10 nabízí objektiv Slanted Lens se sklonem 20°, což by mělo ulehčovat nahrávání videí bez bolesti zápěstí a únavy rukou. Designově tak novinka navazuje na model SMX-C20. Kamera, či skoro kamerka, má velmi malé rozměry a 2,7“ dotykový ovládací LCD displej. Kamera umí také zároveň natáčet video i pořizovat fotografie s rozlišením až 4,7 megapixelu. HMX-T10 je také vybavena BSI (Back Side Illuminated) CMOS senzorem a optickou stabilizací obrazu.

Samsung HMX-T10


Další kamera HMX-E10 je vybavena otočným objektivem Swivel Lens s úhlem natáčení 270 stupňů, který umožňuje uživatelům snímání prakticky z jakéhokoli úhlu. navíc je tento drobeček vybaven zabudovaným USB portem, který umožňuje přímé připojení kamery k počítači bez dodatečného příslušenství v podobě speciálních USB kabelů. E10 umí také nahrávat video ve Full HD rozlišení. Více zde.

Samsung HMX-E10

skoleni31_1


Obdobnou E10 v případě fotoaparátů je fotoaparátů je model Samsung PL90, který také nabízí integrovaný výsuvný USB konektor pro snadné přenášení dat bez kabelů. Přístroj má rozlišení 12,2 megapixelu, 2,7“ LCD displej, 4x optický zoom a umí natáčet video ve VGA rozlišení (640x480). Více zde.

Samsung PL90