Hlavní navigace

IFA 2011: Sharp AQUOS LE830E

6. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Řada Sharp AQUOS LE830E nabízí 3D obraz, vylepšenou technologií Quattron a nové funkce.

Nové televizory AQUOS řady LE830 mají Full HD High-Speed LCD panel a dodávají se v provedení s úhlopříčkami 40, 46, 52 a 60 palců (102, 117, 132 a 152 centimetrů). Opticky dobře působí štíhlý design s rámem širokým pouhý 1 palec (2,5 centimetrů). Díky vylepšené technologii Quattron s optimalizovaným mechanismem výpočtu barev nabízejí přístroje velmi ostrý obraz a přirozené barvy jak v 2D, tak i ve 3D režimu. Součástí dodávky jsou i 3D brýle. Za názvem Quattron se ukrývá nová čtyřbarevná pixelová struktura nejnovějšího LCD panelu od společnosti Sharp, kde jsou dosavadní pixely tří základních barev (RGB) doplněny o čtvrtý (RGB+Y). Světlejší žlutý podíl v obrazových bodech přinesl lepší světelnou propustnost LCD panelu a tím podstatné snížení spotřeby energie. Televizorům řady AQUOS LE830E byl proto udělen nový energetický TV štítek EU (třída energetické efektivity A) a ekoštítek EU.

Díky trojici digitálních tunerů mohou televizory přijímat satelitní, kabelový i pozemní televizní signál a proto už není nutný potřeba vlastní set top box pro příjem každého z nich zvlášť.

Zvláště pro hotely a restaurace je zajímavá možnost tzv. USB klonování: všechna nastavení televizoru lze uložit na USB flash disk a potom převzít pro všechny srovnatelné modely. Více přístrojů tak stačí nastavit pouze jednou.

Sharp Aquos LC-46LE830E