Hlavní navigace

IFA 2014: Huawei Ascend Mate7

5. 9. 2014

Sdílet

 Autor: Huawei
Společnost Huawei dnes na veletrhu IFA 2014 představila nový model Ascend Mate7, který se vyznačuje 6palcovým FHD displejem, 7,9mm tenkým tělem, osmijádrovým procesorem a 4100 mAh baterií.

Společnost Huawei dnes na veletrhu IFA 2014 představila nový model Ascend Mate7, který se vyznačuje 6palcovým FHD displejem, 7,9mm tenkým tělem, osmijádrovým procesorem a 4100 mAh baterií.

Ascend Mate7 je vybaven procesorem Huawei Kirin 925 s osmijádrovou architekturou, který sestává ze čtyř A15 1,8 GHz čipů a čtyř A7 1,3 GHz čipů, které se aktivují v různých konfiguracích v závislosti na výkonových potřebách konkrétní aplikace nebo funkce. Smartphone tedy inteligentně hospodaří s napájením. Ascend Mate7 šetří až 50 % baterie automatickým využíváním menších A7 jader k obsluze standardních aplikací, které spotřebitel využívá přinejmenším 80 % času. Při vyšších nárocích na výkon, například při hraní her, se zapojí větší jádra A15. Jakmile procesor zjistí, že se využívá 85 % až 95 % výpočetního výkonu jednoho jádra, automaticky aktivuje další jádra.

Huawei Ascend Mate7Huawei do novinky implementoval také senzor otisku prstu. Čtečka je umístěná na zadní straně přístroje a měří 9,16 mm x 9,16 mm. Podporuje až 5 sad různých záznamů otisků prstů, které lze přiřadit režimům „normal“ nebo „host“. Uživatel může režimy přepínat a zvýšit tím úroveň ochrany při zabezpečení soukromých složek, aplikací nebo informací o platbách. Čtečka má vyšší poměr 508PPI pro vyšší přesnost snímání, takže není při odemykání telefonu nutné opakovaně přejíždět přes čtečku prstem, a to ani s mokrými prsty nebo za mírného deště. Technologie ARM TrustZone rovněž uchovává šifrovaná data otisku prstu v čipu pro lepší zabezpečení softwarem SecureOS, a zabraňuje přímému přístupu třetích stran.

Ascent Mate7 podporuje připojení LTE Cat6 s rychlostí stahování až 300 Mbps a umožňuje stáhnutí filmu v HD kvalitě za necelých 30 sekund. Je napájený lithium-polymerovou baterií s vysokou hustotou a kapacitou 4100 mAh. Do tenkého těla přístroje Ascend Mate7 se podařilo vměstnat baterii, která umožňuje více než 2 dny nepřetržitého normálního používání. Díky vlastní technologii úspory energie nabízí Ascend Mate7 tři úsporné režimy – normální, inteligentní a ultra úsporný.

Smartphone je vyrobený z více než 95 % z kovu, má vnitřní konstrukci z pevné slitiny hliníku pro vynikající odvádění tepla. Je pouze 7,9 mm tenký a váží 185 g, dodává ve třech barvách, stříbrné, černé a zlaté.

Doporučená maloobchodní cena smartphonu Huawei Ascend Mate7 na českém trhu bude 12.990 Kč Telefon bude v ČR dostupný v průběhu října 2014.