Hlavní navigace

IFA 2015 - Lenovo rozšiřuje portfolium produktů

 Autor: http://www.lenovo.com/
Společnosti Lenovo se letos v Berlíně daří poutat pozornost. Něco málo pod čtyřicet nových zařízení pokrývá široké digitální potřeby, od wearables, smartphonů a tabletů, až ke klasickým notebookům a počítačům. Některé nové funkce představených výrobků jsou přinejmenším zajímavé.
Adam Kencki 9. 9. 2015

Sdílet

Společnosti Lenovo se letos v Berlíně daří poutat pozornost. Něco málo pod čtyřicet nových zařízení pokrývá široké digitální potřeby, od wearables, smartphonů a tabletů, až ke klasickým notebookům a počítačům. Některé nové funkce představených výrobků jsou přinejmenším zajímavé.

 

Smartphones zastupují modely řady VIBE. P1 zaujímá místo vlajkové lodi díky vysoké kapacitě baterie (5000mAh), manuálního tlačítka pro úsporu energie OneKey Power Saver a rychlého dobíjení Rocket Charge 24W a možnost nabíjet i jiné zařízení. Nabízí také podporu 5G pro funkci WiFi Boost a 64bitový 1,5GHz osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon. LTE, NFC, čtečka otisků prstů a Gorilla Glass 3 jsou zde samozřejmostí. Zajímavé jsou také funkce Smart PA, pro zesílení a úpravu zvukového výstupu ze speciálně upravené zvukové komory a implementace ostření fastfocus PDAF u 13Mpx zadního fotoaparátu.

P1m je pak trochu slabší, menší a baterie čítá 4000mAh. Procesor je použit MediaTek, i když osmijádrový, tak uvidíme. Můžeme však počítat se speciální "nano" úpravou těla přístroje na ochranu proti stříkancům vody a 5"HD displayem a dobrým poměrem cena/výkon. VIBE P1 9990,- a VIBE P1m 5490,-

Pro selfie maniaky představuje Lenovo VIBE S1, který pro autoportréty využívá duální fotoaparát a umožňuje tak experimentovat mimo jiné i s ostrostí pozadí snímku.

Někomu ale pět palců nestačí a proto je tu i PHAB Plus. Full HD 6.8" display, optimalizace pro ovládání jednou rukou, dual sim, LTE, výkon Snapdragonu 615 a slušná 2GB RAM by mohly naplnit všechny požadavky pro přechod z tabletu či mobilu na phablet. Vylepšené funkce fotoaparátu jsou pak třešničkou na tomto prémiovém hybridu. PHAB Plus bude za 7990,-

Lenovo samo sebou nabízí i zařízení, které se do kapsy u kalhot nevejdou. Obzvlášť zajímavý je pro nás větší 10" YOGA TAB 3 PRO, který s sebou nese, kromě 64bitového Intel Atom X5, také integrovaný  projektor, jež je schopen zobrazit až 70". Masáž bubínků by mohlo zajistit spojení JBL a Dolby Atmos 3D Surround Sound. Otočná kamera, možnost ovládání gesty, 18hodin výdrže a tak dál, ale hlavně projektor v tabletu! Pro firemní prezentace v terénu nebo náhodné chutě na film či seriál na neobvyklých místech, rozhodně zajímavá volba. Cena bude pravděpodobně okolo 15 tisíc. 

Další představené novinky se týkají především konvertibilních notebooků YOGA, které nově přináší podporu LTE, nových stolních počítačů serie Y a ThinkCentre. Přibyl také tablet IdeaPad MIIX 700 pro Windows 10, který se svými 12" a klávesnicí může zastoupit menší notebooky.