Hlavní navigace

IFA 2016: Alcatel Shine Lite

5. 9. 2016

Sdílet

 Autor: Alcatel
Společnost TCL Commmunication představila na veletrhu IFA 2016 smartphone Alcatel Shine Lite. Nový model nabídne povrchovou úpravu ze skla a kovu.

Společnost TCL Commmunication představila na veletrhu IFA 2016 smartphone Alcatel Shine Lite. Nový model nabídne povrchovou úpravu ze skla a kovu.

Shine Lite sází na 5’’ HD IPS displej, nechybí ani vysoká úroveň zabezpečení, o niž se postará čtečka otisků prstů. Ta dokáže nejen odemknout oblíbené aplikace, zároveň umožňuje přístup k aplikaci Safebox, do níž mohou uživatelé ukládat vlastní fotografie, videa, hudbu nebo dokumenty. Otisky prstů uživatele lze předem naprogramovat tak, aby otevřely až pět oblíbených aplikací přímo z pohotovostního režimu. V praxi to vypadá třeba tak, že ukazováčkem odemknete přístup k e-mailům, zatímco otiskem palce se ihned dostanete ke svým fotografiím.

S pomocí předního blesku dokáže Shine Lite vytvořit selfie fotky i za horšího světla. Ty mohou uživatelé obratem vložit do speciální aplikace Face Show, která slouží k ukládání foto- a videoalb. Dvoutónový blesk zadního fotoaparátu zajišťuje fotografům přirozeně vypadající a vyvážené světlo. Pomocí aplikace Split Catcher se navíc dají snadno vytvořit vícevrstvé koláže, které zachytí požadovanou scénu přední i zadní kamerou současně.

Cloud22

Telefon je vybaven čtyřjádrovým procesorem MT6737 s taktem 1,3 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB vnitřní paměti - dostupná paměť má však jen 9,5 GB. Zbytek zabírá operační systém Android 6.0 Marshmallow a aplikace, které snad půjdou vymazat. 

Smartphone Alcatel Shine Lite se bude prodávat ve třech provedeních: čistě bílé, leskle zlaté a “Prime Black” za 5499 Kč.