Hlavní navigace

IFS: mobilní přístup k ERP je zatím spíše vzácností

25. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost IFS zveřejnila studii, z níž vyplývá, že většina výrobních ředitelů nemá téměř žádný přístup k podnikovým informačním systémům prostřednictvím mobilních zařízení.

Studie je výsledkem průzkumu, který společnost IFS realizovala ve spolupráci s analytickou agenturou Mint-Jutras a kterého se zúčastnilo více než 281 výrobních ředitelů. Pouze 27 % z nich uvedlo, že může některé funkce podnikového softwaru obsluhovat pomocí mobilního zařízení. Celých 47 % respondentů konstatovalo, že přístup k ERP prostřednictvím mobilního zařízení mají velmi omezený nebo žádný.

Respondenti potvrdili, že možnosti mobilního přístupu přikládají při výběru ERP a dalšího podnikového softwaru velký význam. Nejde však jen o možnost přístupu, ale také o intuitivnost rozhraní. 82 % dotázaných dokonce uvedlo, že rozhraní pro ně bylo při výběru dané softwarové aplikace stejně důležité, jako funkcionalita.

Studie zároveň popisuje, jaká mobilní zařízení v současnosti výrobní ředitelé používají nebo plánují používat.Aktuálně vítězí chytré mobilní telefony, které však velmi brzy nahradí iPhony či tablety, které jsou pro práci s podnikovými aplikacemi praktičtější, neboť mají větší displej.

„Rozmach mobilních zařízení zaznamenáváme i v našich zeměpisných šířkách,“ říká ředitel obchodu a podpory IFS Czech Pavel Bláhovec. „Stále více zaměstnanců výrobních společností musí fungovat v terénu, pro ně je tedy mobilní přístup k podnikovému systému nezbytný. Kontrola skladových zásob, cashflow  nebo  vytváření obchodních nabídek vzdáleně je našimi zákazníky z výrobní sféry stále více vyžadováno,“ dodává.  

Studii „IFS ERP Mobility Survey; Overview and Projections on Remote Access to Enterprise Data“ si můžete stáhnout na adrese http://download.ifsworld.com/ERP_Mobility.