Hlavní navigace

IFTTT – pomocník pro váš život online - 1.díl

8. 8. 2013

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Také rádi používáte různé internetové služby, jako je Twitter, Facebook, Evernote, Feedly a spol.? A také vás mrzí, že tyto služby fungují pouze izolovaně?

Přivítali byste nějaký nástroj, který by umožnil vzájemnou spolupráci a komunikaci mezi různými internetovými službami? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli kladně, pak vězte, že jste to právě vy, pro které máme řešení v podobě možná na první pohled poněkud záhadné zkratky IFTTT. Pojďte objevit její kouzlo a sílu!

Úvod

Možná máte o webu stejnou představu jako stejně jako většina ostatních uživatelů – představu navzájem propojených uzlů a aplikací. Ne že by to nebyla pravda, nicméně v současné sobě se pro uživatele web začíná jevit spíše jako soubor jednotlivých izolovaných ostrůvků než jako jedna obrovská síť. Vždyť se na to podívejte – sužba Evernote nedokáže jen tak automaticky uložit vaše poznámky do služby Dropbox. Fotografie na Facebooku, které jste označili, se nedokáží automaticky umístit do vašeho účtu ve službě Flickr. Články, které si uložíte do služby Feedly, se nedokáží automaticky vložit do služby Pocket, odkud byste si je mohli později přečíst.

CS24

Tuto relativní vzájemnou izolovanost nejrůznějších internetových služeb se snaží potlačit služba IFTTT, jak ostatně uvidíte na následujících řádcích. Jedná se o službu, která spojuje nejrůznější internetové služby do jednoho inteligentního, automaticky fungujícího, ale především navzájem propojeného internetového celku. Je to tak – služba IFTTT dělá svět na internetu báječným a až absurdně silným. V tomto seriálu se vám pokusíme ukázat, jak si díky této službě vytvořit několik opravdu velmi užitečných předpisů a také to, jak s výhodou využít několik naprosto skvělých funkcí a operací, které již před vámi vytvořili jiní.

Nyní, když jsme v tomto úvodu naznačili, o čem vlastně celý seriál bude, se v příštím dílu budeme věnovat konkrétnímu představení služby IFTTT a tomu, jak funguje. Vytvoříme si účet a seznámíme se s kanály, s nimiž IFTTT pracuje.

Byl pro vás článek přínosný?