Hlavní navigace

Ignorace Androidu: Čínský vyhledávač Baidu má v plánu vlastní OS s názvem Yi.

7. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Jakkoli je Google velikánem ve Spojených Státech a Evropě, v Číně nepatří k velkým hráčům. Nejpopulárnějším vyhledávačem je zde Baidu. Ten se nedávno nechal slyšet, že pracuje na vlastním operačním systému pro tablety a smartphony.

Na rozdíl od Androidu, který je postavený na Linuxu a troše Javy, postaví Baidu OS Yi na Androidu, který vývojáři osekají o Google apps a místo nich (zřejmě) přidají Baidu apps – včetně map, elektronických knih, hudby či cloudu. Nebylo by to poprvé, co by se Čínská společnost rozhodla pro vlastní operační systém na bázi Androidu. Největší mobilní operátor, China Mobile, to zkusil s OPhone.

skoleni

 

Aby těch překvapení nebylo málo, podle Reuters by o partnerství a hardwarovou podporu nově vzniklého operačního systému a Yi zařízení mohl mít zájem Dell. Prodeje počítačů Dell jsou v Číně na vzestupu, takže by spojenectví s největším vyhledávačem mělo přinést další ovoce. Dell není jediným zájemcem o rozšíření trhu v Asii, potažmo v Číně. Nedávno jste na našich stránkách mohli dočíst o rozhovorech Apple a China Mobile, které měl mít na starosti sám bývalý šéf společnosti, Steve Jobs. Vzrůstajícímu zájmu o Čínu není třeba se divit. Země s miliardou obyvatel, z nichž teprve někteří si nyní mohou dopřávat vymoženosti technologií, které západní svět již delší dobu vidí jako součást životního stylu „střední třídy“.