Hlavní navigace

In-Stat: iPad posílí trh s tablety

11. 3. 2010

Sdílet

Představení zařízení iPad z dílny Apple bude mít podle analytické skupiny In-Stat dopad na růst trhu s tablety. Jaká jsou očekávání analytiků a kde se kromě samotných produktů otevřou nové obchodní příležitosti?

Celkový trh s tablety by mohl dosáhnout v roce 2014 přibližně 50 milionů dolarůZařízení iPad by mělo posílit rozvíjející se segment tablet PC, což má samozřejmě vliv i na další technologická odvětví. Pro trh s polovodiči předvídá In-Stat v roce 2014 potenciální hodnotu 4,1 miliard dolarů a významný podíl by na měm měly mít právě nové technologie.

Díky posílení segmentu tablet PC si nepolepší jen polovodiče, podobný růst se očekává také v oblasti baterií a displejů. Analytik In-Stat, Jim McGregor, uvádí, že tablety získaly vysokou pozornost firem na všech úrovních zapojených do výroby a prodeje spotřební elektroniky, včetně mobilních operátorů.

skoleni

Celkový trh s tablety by mohl dosáhnout v roce 2014 hodnoty přibližně 50 milionů dolarů, přičemž podle odhadů založených na současných cenách komponentů, by mělo jedno zařízení stát mezi 400 až 500 dolary. Segment tabletů, který se nachází někde mezi smartphony a notebooky, je podle analytiků pro spotřebitele velmi zajímavý a čeká ho poměrně významný růst.

Pozitivní předpovědi pro trh s polovodiči zveřejnil ve své zprávě také Gartner, podle analytické agentury poroste hodnota trhu polovodičů v roce 2010 o 20 %.