Hlavní navigace

Infor nabere v Česku stovky lidí

27. 11. 2015

Sdílet

 Autor: IDG Czech Republic © Radan Dolejš
Dodavatel podnikového softwaru Infor vsadil před pěti lety na cloud, ze skomírající firmy se stala zdravá společnost s třímiliardovým obratem. Velkou expanzi chystá i v Česku.

Stovky lidí v horizontu dvou let bude přijímat do svého nového Centra excelence výrobce amerického podnikového softwaru Infor.  Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ono centrum nebylo v Praze. Magazínu Computerworld to řekl prezident společnosti Stephen Scholl na konferenci Inforum, která se konala z kraje listopadu v Paříži.

Firma prý bude hledat zejména vývojáře a konzultanty pro své evropské projekty. Protože je prý jasné, že tolik lidí by v Česku nenašla, nebude najímat jenom Čechy, ale i další občany Evropské unie.

„Všichni ale budou pracovat z Prahy. Je to skvělá lokace pro umístění takového centra,“ vysvětlil Scholl. Konkrétnější být ale nechtěl. Pouze podotkl, že firma na Česku, potažmo Praze, oceňuje blízkost západní Evropě, nejen fyzickou, ale i mentální.

IT_PR_2023

„Obdivujeme váš vzdělávací systém a ceníme si také jazykových schopností Čechů. Investujeme proto do našeho tamního centra obrovskou sumu peněz, protože víme, že u vás najdeme velké množství chytrých lidí, kteří pro nás mohou pracovat,“ dodal Scholl.

Už nyní přitom Infor v Česku má vývojové oddělení, které se podílí na softwarových produktech pro průmysl a také na technologiích pro business intelligenci a cloud.

Byl pro vás článek přínosný?