Hlavní navigace

Informace Microsoftu k údajnému útoku na Xbox Live

24. 11. 2011

Sdílet

 Autor: Microsoft
Společnost Microsoft vydala prohlášení k informaci, která se před dvěma dny objevila ve světových médiích. Podle této informace měla být narušena bezpečnost online služby Xbox Live.

Ve skutečnosti se nejednalo o hackerský útok, ale o tzv. phishing, který byl tentokrát zaměřen právě na uživatele služby Xbox Live. Útočníci nabízeli uživatelům získání bodů Microsoft Points zcela zdarma. Za tyto body si mohou lidé registrovaní na Xbox Live kupovat například hry. Poškození uživatelé dobrovolně poskytli své osobní údaje i přístupová hesla. Microsoft nad celou situací vyjářil politování, nicméně dle jejich vyjádření se nejedná o selhání služby Xbox Live, kterou společnost provozuje.

Microsoft proto vyzývá všechny uživatele této služby v ČR, aby byli obezřetní a očividně falešné nabídky, které nabízí zdarma služby, za něž by za normálních okolností museli platit, ignorovali. Jestliže se bojíte o bezpečnost svého Xbox Live účtu, neváhejte kontaktovat technickou podporu Microsoft.

Na stránce http://www.xbox.com/security poskytuje Microsoft rady a tipy pro prevenci a minimalizaci potenciálních rizik. Stránka je bohužel pouze v angličtině, nicméně ti z vás, kteří tímto jazykem příliš neoplývají, mohou využít některého z mnoha online automatických překladačů.