Hlavní navigace

Informace o Androidu 5.0 Key Lime Pie 1.

8. 5. 2013

Sdílet

 Autor: © nadger - Fotolia.com
Je možné, že Google na své konferenci I/O, která se bude kontat mezi 15. a 17. květnem, představí novou verzi svého operačního systému Android: 5.0 Key Lime Pie? Příliš pravděpodobně to zatím nezní.

Je zbožným přáním spousty lidí (včetně naší redakce), aby Google na své květnové konferenci konečně představil dlouho očekávaný Android 5.0 Key Lime Pie. Vždyť už loni jsme se na stejné konferenci dočkali Androidu 4.1 Jelly Bean běžícího na tabletu Nexus 7.

Bohužel to vypadá, že si na limetkový koláč ještě nějakou dobu počkáme, a Google ve skutečnosti odhalí „jen“ minimální update svého dosavadního operačního systému pro smartphony a tablety: Android 4.3 Jelly Bean.

Web Android Police ve svých serverových záznamech odhalil několik IP adres patřících známým zaměstnancům Googlu. Všichni k serveru přistupovali z Androidu 4.3 Jelly Bean, ne Androidu 5.0 Key Lime Pie, a to buď ze smartphonu Google Nexus 4 nebo tabletu Google Nexus 7. (Poznámka pod čarou: je alarmující, kolik toho jsou správci jednoho webu o svých návštěvnících zjistit.)

Navíc je číslo buildu udělené Androidu 4.3 Jelly Bean JWR23B, kde úvodní „J“ odkazuje na kódové označení Jelly Bean. Dosud nebyly zaznamenány buildy Androidu Kxxxxx, což svědčí o tom, že nový mobilní OS je stále ve vývoji.

Fámy o tom, že Android 5.0 bude zpožděn, dodal v dubnu web Gadgetronica, který citoval „důvěryhodné interní zdroje“ u svého tvrzení, že Key Lime Pie zůstane ještě dva až čtyři měsíce pod pokličkou, přičemž Google doufá, že tak výrobcům zařízení poskytne více času pro vydání modelů s Jelly Beanem. To by dávalo smysl, protože hlavní kritika Androidu spočívá (kromě bezpečnosti) v tom, že mnoho zařízení se na světlo světa dostane se zastaralým operačním systémem a nikdy nedojde k jejich aktualizaci.

webcast

Samozřejmě, že si nové vydání softwaru zaslouží skvělý hardware, na němž bude putovat k zákaznkům. V kuloárech se už mluví o tom, že jsou ve vývoji smartphone Google Nexus 5 a tablet Google Nexus 11, a je stále pravděpodobnější, že by tato zařízení mohla nést právě Android 5.0 Key Lime Pie. O tom, že se všechny tři produkty objeví na nadcházející Google I/O konferenci, lze úspěšně pochybovat, přesto by se jednalo o pěkné překvapení. Očekáváme však, že se představení těchto novinek dočkáme až koncem října či počátkem listopadu.

 

Byl pro vás článek přínosný?