Hlavní navigace

Inovovaný NVIDIA SHIELD TV

 Autor: NVIDIA
Novinka se může pochlubit novými procesory Tegra X1+ a pokročilým AI upscalingem poháněným technologií deep learningu
Radek Kubeš 5. 12. 2019

Sdílet

Dva nové modely - SHIELD TV a SHIELD TV Pro – jsou osazeny procesorem Tegra X1+, který poskytuje až o 25 procent vyšší výkon než jeho předchůdce. Streamery podporují Dolby Vision pro mimořádně živé snímky a Dolby Atmos pro skvělou kvalitu zvuku. Dokáže využít funkce založené na AI k upscalování HD videa do 4K rozlišení, čímž dosáhne dramaticky vyšší kvality zobrazení. 

NVIDIA

SHIELD TV má štíhlý, nenápadný design, který snadno splyne s ostatními multimediálními zařízeními nebo jej za ně lze jednoduše schovat. Má také gigbitový ethernet a dvoupásmové Wi-Fi pro rychlé připojení.

SHIELD TV Pro je založen na elegantním designu předchozí generace a dodáván s vyšší kapacitou paměti a úložného prostoru. Má také o dvojici USB portů více pro provozování Plex Media Server a připojení vysokokapacitních pevných disků nebo jiných zařízení USB.

Oba modely jsou dodávány s inovovaným dálkovým ovladačem, napájeným dvěma AAA bateriemi, který je vybaven tlačítky s podsvícením aktivovaným pohybem, zabudovaným lokátorem pro případ ztráty a mikrofonem pro hlasové vyhledávání.

SHIELD opět běží na Android TV a poskytuje prostřednictvím Google Play přístup k více než půl milionu filmů a pořadů a nabídce čítající přes 5 000 aplikací a her. Asistent Google umožňuje uživatelům rychlý přístup k zábavě, ovládání chytrých zařízení nebo vyhledávání informací prostřednictvím hlasových pokynů. SHIELD nyní podporuje „rutiny“ - pomocí jednoho příkazu provede Google Assistant několik úkolů.

Vizuální a zvukové efekty

Dolby Vision zajistí neobvykle živé zobrazení obsahu – vysoký jas, kontrast, jasné barvy a jemné detaily, které propůjčují filmům čistý obraz. Barevné podání díky této technologii přinese dramatický kontrast se světlými místy až 40x jasnějšími a černými plochami až 10x tmavšími.

Dolby Atmos představuje krok vpřed v oblasti prostorového zvuku, který posluchači nabídne zážitek ze zvukových efektů, které se pohybují okolo něj. Díky realistickému ozvučení se posluchači budou cítit, jako by byli uvnitř akce.

AI v domácnosti

NVIDIA je přední společností na poli AI, z čehož může SHIELD těžit. Nabízí díky tomu funkce, které v konkurenčních zařízeních chybí. Kromě integrovaného propojení s Google Assistant a Amazon Echo využívají nové streamery AI upscaler k oživení obsahu. Je trénovaný na hluboké neuronové síti a umožňuje majitelům SHIELD sledovat obsah v 720p a 1080p rozlišeních převedený do 4K.

Nabídka her

SHIELD se může pochlubit nejširší škálou herního obsahu na streamovacím multimediálním zařízení s podporou hraní v cloudu, lokálního streamování a náročných nativních her. Hráči si mohou v beta verzi služby GeForce NOW užít stovky podporovaných her, včetně mnoha v současnosti populárních titulů, jakým je například Fortnite.

Ceny a dostupnost

SHIELD TV a SHIELD TV Pro jsou nyní k dispozici v USA, Kanadě a vybraných evropských zemích. Cena SHIELD TV je 4 199 Kč v České republice a 159 € na Slovensku. SHIELD TV Pro se 3 GB paměti a 16 GB úložného prostoru je k dispozici za 5 699 Kč v České republice a 219 € na Slovensku.